|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

Rus Savaş Uçakları ve Gemileri Türkiye Üzerinden Suriye’ye...
  • Reklam

Rus Savaş Uçakları ve Gemileri Türkiye Üzerinden Suriye'ye Geçiyor

Rus Hava Kuvvetlerinin Suriye’deki Rus Hmeymim Hava Üssüne uçan Rus Savaş Uçakları ve Savaş Gemileri Türkiye Üzerinden Suriye'ye geçiyor…

02 Mart 2020 - 20:03

Rus Hava Kuvvetlerinin Suriye’deki Rus Hmeymim Hava Üssüne uçan Rus Savaş Uçakları ve Savaş Gemileri Türkiye Üzerinden Suriye'ye geçiyor…

Rus ordusunun en güçlü ana nakliye uçağı olduğu ifade edilen İl-76 tipli askeri kargo uçaklarının Rusya ile Suriye’nin Lazkiye kenti arasında kurulan hava köprüsü konumundaki Türkiye hava sahasından yararlandığı belirtildi.

Rus Hava Kuvvetlerine ait 'İl-76' Ağır askeri kargo uçağı geçtiğimiz günlerde Türk hava sahası üzerinden Suriye'nin kuzeybatısındaki Rus Hmeimim Hava Üssüne gitti.

Savaşın çıkmasından bu yana çeşitli zamanlarda Türkiye’nin, İl-76 tipli askeri kargo uçaklarının geçmesine izin verdiğini ifade eden Rus askeri kaynaklarına göre, Türkiye hava sahasından geçen Rus Savaş Uçaklarının çeşitli malzemeleri Suriye’ye ulaştırdığını ifade etti.  

Kuzey Osetya Rusya Cumhuriyeti'ndeki bir Rus askeri havaalanından kalkan Rus savaş uçağının, aynı gün Rusya'ya dönmek planıyla Suriye'ye uçtuğu belirtildi. 
Geçtiğimiz Pazar günü de, iki Rus 'Tu-154B-2' askeri uçağının Türk hava sahasını geçerek herhangi bir engel olmaksızın Rus Hmeimim Hava Üssüne ndiği ifade edildi.

RUS SAVAŞ GEMİLERİ BOĞAZLARDAN GEÇİYOR

Türkiye, Karadeniz üzerinden Suriye'ye düzenli olarak askeri malzeme taşıyan Rus şavaş gemilerinin de İstanbul ve Çanakkale Boğazlarından geçmelerine izin veriyor.

28 Şubat'ta iki kanatlı 'Caliber' füze gemisi, iki 'Amiral Makarov' ve 'Amiral Grigorovich' Suriye'ye giderken İstanbul Boğazı'nı ve Çanakkale Boğazı'nı Kullandı.

Caliber füzeleri ile donanmış iki Rus savaş gemisi de İstanbul ve Çanakkale Boğazlarından geçerek Suriye kıyılarına ulaştı.

AKDENİZ'E GİDEN RUS SAVAŞ GEMİSİ NOVOCHERKASSK, BOĞAZLARDAN GEÇTİ

2 Mart 2020 Pazartesi günü de, büyük Rus Savaş gemisi ‘Novocherkassk’ boğazlarımızdan Suriye kıyılarına doğru geçti.

Rus Donanmasına bağlı olan 142 Borda numaralı  'Novocherkassk' adlı savaş gemisi 2 Mart 2020 Pazartesi günü saat 16.00 sıralarında Karadeniz'den İstanbul Boğazı'na girdi. Savaş gemisinin boğaz geçişine iki sahil güvenlik botu ve deniz polisi yakın takipte bulunarak eşlik etti.

Yaklaşık bir saatte Arnavutköy açıklarına gelen geminin güvertesinde çok sayıda ağır silahlı askerin teyakkuz halinde olduğu dikkat çekti. Geminin ön bölümünde bir askerin sipere yattığı, arka bölümünde de ağır silahlı askerlerin nöbet tuttuğu kameralara yansıdı.

Yaklaşık 1.5 saate boğaz geçişini tamamlayan gemi Doğu Akdeniz'e gitmek için Marmara Denizine açıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kaza Kurbanı Polis Törenle Memleketine Uğurlandı
Kaza Kurbanı Polis Törenle Memleketine Uğurlandı
1978 model Anadol otomobiline gözü gibi bakıyor..!
1978 model Anadol otomobiline gözü gibi bakıyor..!