|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Şair Polis Müdürü Öztürk : " Şiir insanların en duygusal...
  • Reklam

Şair Polis Müdürü Öztürk : " Şiir insanların en duygusal ilacı olacaktır"

Yazar ve Şair olan Emekli Emniyet Müdürü Osman Öztürk, " Korona günlerinde umut kırmak yok..Şiir insanların bu acılı ve hüzünlü günlerinin en duygusal ilacı olacaktır.” dedi

23 Kasım 2020 - 15:42 - Güncelleme: 23 Kasım 2020 - 17:03

Yazar,Şair ve İstanbul Sanat Derneği Başkanı olan Emekli Emniyet Müdürü Osman Öztürk, " Korona günlerinde umut kırmak yok..Şiir insanların bu acılı ve hüzünlü günlerinin en duygusal ilacı olacaktır.” dedi

Emekli 1'inci sınıf Emniyet Müdürü olan Şair Osman Öztürk, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım da, " Şiir, dünyamızın ve insanlığın ortak dilidir. Yaşadığımız bu gezegende dilimiz, rengimiz, inançlarımız, düşüncelerimiz ve yurtlarımız ayrı olsa da gözlerimiz ve duygularımız gökkuşağında aynı yedi rengi görür, seçer ve büyülenir. Şiir bizi bütünleştirir, sevgiyi saygıyı, erdemli olmayı, insanca yaşamayı ve mutluluğu güçlendirir.Şiir insanların bu acılı ve hüzünlü günlerinin en duygusal ilacı olacaktır.” ifadelerini kullandı.

Osman Öztürk'ün sosyal medya paylaşımında şu ifadeler yer aldı :

"KORONA GÜNLERİNDE UMUT KIRMAK YOK, ŞİİR YAŞAYACAKTIR…

İnsanlık bugüne kadar salgınlar ve savaşlar da dâhil hiç bu kadar olumsuz etkilenmemişti.

Amansız bir salgın hastalık yüzünden bizler, dünyamız ve insanlık zor günler geçiriyor. Sevdiklerimiz ve tanıdıklarımızın yanında dünyanın her ülkesinde insanlar yaşamlarını kaybediyor. Hastalık ve ölümler kadar ekonomik, sosyal, eğitim, kültürel ve turizm açısından da dünya bir ölüm kalım mücadelesi veriyor.

Buna sebep olan nedir acaba? Bunu düşünmenin, güvenli bir dünya ve mutlu bir gelecek kurmak için umutlanmanın ve hayaller kurmanın tam zamanı.

Yeni bir kolektif gelecek oluşturmalıyız.

İnsanlık bu mücadeleden sağ çıkacak ve yeni bir dünya kurulacak. Ama yeni dünya düzeni bir gerçek üzerine inşa edilmelidir. Tüm insanlık evren denilen uçsuz bucaksız bir boşlukta dünya denilen toz kadar küçük bir gezegenin üstünde yol alıyor. Hepimiz din, dil, ırk ve düşünce farkı olmadan bu geminin yolcularıyız. Her insan diğer insanlara karşı, her ülke diğer ülkelere karşı sorumludur. Tek başımıza değiliz ve artık insanlık olarak yeni bir kolektif gelecek oluşturmalıyız.

Adaletli kararlar ve sağlıklı uygulamalarla yeni bir dünya düzeni kurulmalıdır.

Birlikte yaşadığımız bu dünyanın açlık ve yoksulluk, iklim, gıda ve beslenme, barış, özgürlük, adalet, birlikte yaşama sorumluluğu, demokrasi ve insanlık sorunları ortak bir çözüme kavuşturulmalıdır.”

Şiir bizi bütünleştirir.

Sevgi ve dostluk duygumuz yaşama sevincimizi çoğaltacak en büyük gücümüzdür. Bu zorlu günlerde bizi hayata bağlayan en büyük yeteneğimiz de duygularımız ve mücadele gücümüzdür. Elbette bu günlerde gelip geçecek… Güzel günler gelecek. Belirsiz ve sıkıntılı bir dönemden geçsek de, omuz omuza, gönül gönüle umuda tutunacağız.. Bu dönemi psikolojik olarak en az zararla atlatmak ve anlamlı dersler çıkarmak zorundayız.

Hayal kurmaya ve umut etmeye devam..!

Bildiğim tek şey, kurulan hayallerin ve büyütülen umutların er geç bir gün gerçek olacağıdır. Korona günlerinde insan yaşamını bir film şeridi gibi ileri, geri sararak tekrar inceleyebiliyor. Yaşadığı toplumun nereden nereye yolculuk ettiğini görebiliyor. Kısacası bu esaret günlerini gelecekteki güzel günleri düşleyerek hatalardan arınma fırsatına dönüştürmek gerekiyor. Umudu kırmamak gerek.

Bu günlerde dünya kardeşliği en güçlü tutkumuz ve umudumuzdur.

Şiir dünyamızın ve insanlığın ortak dilidir. Yaşadığımız bu gezegende dilimiz, rengimiz, inançlarımız, düşüncelerimiz ve yurtlarımız ayrı olsa da gözlerimiz ve duygularımız gökkuşağında aynı yedi rengi görür, seçer ve büyülenir. Şiir bizi bütünleştirir, sevgiyi saygıyı, erdemli olmayı, insanca yaşamayı ve mutluluğu güçlendirir.

Şiir insanların bu acılı ve hüzünlü günlerinin en duygusal ilacı olacaktır.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kendine Şarkı Yazdı
Kendine Şarkı Yazdı
Tüketiciler, İstemediği Mesajları İYS’den Engelleyecek
Tüketiciler, İstemediği Mesajları İYS’den Engelleyecek