|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
‘Sigaradan Kurtulalım Projesi’ Başarı İle Tamamlandı
  • Reklam

‘Sigaradan Kurtulalım Projesi’ Başarı İle Tamamlandı

Sarıay Derneği Başkanı, ünlü bilim adamı Prof. Dr. Orhan Kural, “Bir sene süren Dünya’da ilk kez gerçekleşen ‘Sigaradan Kurtulalım’ projesini tamamladık! Acaba ne oldu? Ne yaptık? Merak ediyor musunuz?” diyerek 7 dakikalık ‘Tanıtım Filmi’ni paylaştı.

11 Ocak 2020 - 23:31

Sarıay Derneği tarafından başlatılan ve T.C. İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen “Sigaradan kurtulalım projesi” başarı ile tamamlandı.

Her türlü bağımlılıktan korumak adına mücadele ettiklerini ifade eden Sarıay Derneği Başkanı, ünlü bilim adamı Prof. Dr. Orhan Kural, “Bir sene süren Dünya’da ilk kez gerçekleşen ‘Sigaradan Kurtulalım’ projesini tamamladık! Acaba ne oldu? Ne yaptık? Merak ediyor musunuz?” diyerek 7 dakikalık ‘Tanıtım Filmi’ni paylaştı.

‘Sigaradan kurtulalım projesi’ İnternet sitesinde yer alan tanıtım filminin izlenmesini isteyerek destek isteyen Prof. Dr. Orhan Kural, “Lütfen seyredin! Sizden görüş talep ediyoruz. Kalan ilçelerle projeye devam etmek istiyoruz! Desteğiniz önemli! ‘Dumansız Dünya’ dileği ile.” İfadesine yer verdi.

İşte 7 dakikalık “Tanıtım Filmi”nin linki.
‘https://www.sigaradankurtulalim.com/proje-hakkinda’

İstanbul Valiliği, İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü ve İstanbul İl Milli Eğitim müdürlüğünün de desteklediği proje hakkında Sarıay Derneği İnternet sitesinde yer alan bilgilerde proje için şu açıklamalara yer verildi:
“Bu proje kapsamında İstanbul’da liselerdeki öğrenciler tütünün zararlarını birebir görebilecekleri bir tanıtım programını deneyimlemiş olacaklardır. Süreyya paşa ve Yedikule göğüs hastalıkları hastanelerinde tütünden zarar görerek tedavi altında bulunan hastalar ziyaret edilecek böylelikle birebir tütün zararlarını gençler görmüş olacaktır. Projede bu deneyim öncesi ve sonrası gençlere anketler yapılacaktır.
Gençlerin tütün konusundaki tutum ve davranışları ve ilgili değişiklikleri anketler aracılığı ile tespit edilmiş ve raporlanmış olacaktır.
Tütünün zararları konusunda gençlerin bilinçlenmesi ve tütün kullanımından iğrenerek vazgeçmeleri veya hiç başlamamalarının sağlanması ile toplumun tütün ürünlerinin zararlarından ve bağımlılığından kurtulması ve dumandan arınmış toplumun oluşması amaçlanmaktadır.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Büyülü Bir Evrende Yaşadığımızın Farkında Mısınız?
Büyülü Bir Evrende Yaşadığımızın Farkında Mısınız?
'Ülkemize, Milletimize ve İstanbul'a Hizmet Davamızdan Asla Vazgeçmedik'
'Ülkemize, Milletimize ve İstanbul'a Hizmet Davamızdan Asla...