|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Sinema ve Dizi Oyuncusu Nesrin Akkoç’tan Sürpriz Projeler
  • Reklam

Sinema ve Dizi Oyuncusu Nesrin Akkoç'tan Sürpriz Projeler

14 yaşında tanıştığı sahnelerden yaklaşık 2 yıldır uzak kalan, sinema ve dizi oyuncusu Nesrin Akkoç, çok özlediği ve özlendiği sahnelere 2 yeni projeyle geri dönüyor.

29 Temmuz 2019 - 23:05 - Güncelleme: 03 Ağustos 2019 - 19:10

14 yaşında tanıştığı sahnelerden yaklaşık 2 yıldır uzak kalan, sinema ve dizi oyuncusu Nesrin Akkoç, çok özlediği ve özlendiği sahnelere 2 yeni sürpriz projeyle geri dönüyor.

Sanat yaşamına tiyatro çalışmalarıyla başlamasına rağmen asıl kariyerinin başlangıcını 1988 yılında Milliyet gazetesinin açtığı bir güzellik yarışmasında "sinema kraliçesi" seçilmesiyle gerçekleştiren oyuncu Nesrin Akkoç, uzun yıllar başta Kemal Sunal, Fikret Hakan, Cüneyt Arkın, Gönül Yazar, Perihan Savaş gibi birçok ünlü sanatçıyla aynı setleri paylaştı.
2 yıl aradan sonra hayatında yeni bir sayfa açtığını belirten oyuncu Nesrin Akkoç, özellikle gençlerden oluşan amatör bir gurupla sahneye döndüğü için mutlu olduğunu söyledi.

 

Hayatı boyunca toplumsal değerlere katkı yapmak için çaba sarf ettiğini belirten ve aktivist olarak ta önemli sosyal ve çevresel çalışmalara imza atan oyuncu Nesrin Akkoç, 2009 yılında kurarak başkanlığını üstlendiği Dünya Çevre Bilinci ve Eğitim Derneği'nin bünyesinde oluşturduğu sosyal sorumluluk projesi ile özellikle tiyatroya meraklı amatör gençleri yetiştirmeye karar verdiğini ve 2 ayrı oyunu sahnelemek için çalışma başlattığını anlattı .

Sahnedeki heyecanını hiç yitirmediğini ifade eden oyuncu Nesrin Akkoç, ilk olarak Çatalca’da amatör gençlere tiyatro eğitimi vererek Cafe de Çay isimli oyunu sahnelemeye hazırlanıyor.

Yönetmenliğini ve başrol oyunculuğunu üstlendiği Cafe de Çay isimli oyunun bazı sahnelerinde sürpriz ünlü konukların da olacağına dikkat çeken oyuncu Nesrin Akkoç, oyunun şimdiden büyük ilgi gördüğünü söyledi.

Projenin tamamen gençler için hazırlandığına dikkat çeken sinema ve dizi oyuncusu Nesrin Akkoç, “Çatalca’ya geldiğimde gençler için ne yapabilirim diye düşünmeye başladım. İlk olarak tiyatro, güzel konuşma, beden dili,  kişisel gelişim eğitimleri ile gençleri yetiştirmeye karar verdim. Bu arada iki ayrı tiyatro projesinin çalışmasına başladım. Şu anda hazırlığımız devam ediyor. Bu oyunlar geçmiş ve geleceği birleştiren eğitici oyunlar. Zeka pırıltıları olan sıradan olmayan oyunlar. Çocukların gelişimine katkı yapacak eski yeni farkındalığı yaratacak oyunlar. Bu oyunların sahnelenmesiyle hem gençleri kazanacağız hem de Dünya Çevre Bilinci ve Eğitim Derneğinin sosyal sorumluluk projesi olan bu oyunlardan elde edilen gelirler ile gençlere, çocuklara burs verilecek. İlk etapta 100 çocuk ve ayrıca Çatalca’daki okul bahçeleri ağaçlandırılacak.  Bu projede yer alan gençler arasından, geleceğin sanatçıları da yetişecek diye umut ediyorum. Her şey gençler için. Her şey sanat ve çevre için. Çünkü geleceğimiz onlar.  Gençlerimizi ne kadar güzel yetiştirirsek, sanatın inceliğini ve çevre bilincini aktarırsak o kadar mutlu oluruz.” Dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kılıçdaroğlu :
Kılıçdaroğlu : " 3600'ü vermiyorlarsa " Sana oy yok.."...
Aziz Yıldırım'ın Koruma Polisinin Silahından Çıkan Mermi Can Aldı
Aziz Yıldırım'ın Koruma Polisinin Silahından Çıkan Mermi Can...