|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Sosyologlardan İmamoğlu’nu Protesto
  • Reklam

Sosyologlardan İmamoğlu'nu Protesto

Seçimlerde ‘Her mahalleye 2 Sosyolog’ vaad eden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, sözünü yerine getirmediği gerekçesiyle, Dünya Sosyologlar Derneği (DUSODER) tarafından protesto edildi.

19 Eylül 2020 - 16:57 - Güncelleme: 20 Eylül 2020 - 04:36

Seçimlerde ‘Her mahalleye 2 Sosyolog’ vaad eden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, sözünü yerine getirmediği gerekçesiyle, Dünya Sosyologlar Derneği (DUSODER) tarafından protesto edildi.

Fatih - Saraçhane Parkı'nda bir araya gelen DUSODER üyesi sosyologlar, seçim döneminde Başkan İmamoğlu'nun ‘her mahalleye 2 sosyolog’ vaadini hatırlatarak kendisine yapılan hatırlatmaları dikkate almadığı ifade edildi.

VERİLEN SÖZLER UNUTULDU

“Yapmayacağınız vaadinize bizi neden malzeme yaptınız.” Diyerek tepki gösteren sosyologlar adına açıklama yapan DÜSODER Başkanı Necdet Topçu, verilen sözlerin unutulduğunu belirterek, “Sosyologlara ve mahallelere vaat edilen ama bir türlü gerçekleşmeyen unutulan her mahalleye 2 sosyolog projesinin Sayın Ekrem İmamoğlu’na basın yoluyla hatırlatılması için buradayız.” Dedi.

Toplumsal sorunların zirve yaptığı bu çağda sorunlara çözüm üretecek ve sosyal yapıların sistematik bir şekilde düzene girmesine katkıda bulunabilecek en etkili meslek mensuplarının  sosyologlar olduğuna dikkat çeken DÜSODER Başkanı Necdet Topçu, “Toplumsal sorunların zirve yaptığı bu çağda sorunlara çözüm üretecek ve sosyal yapıların sistematik bir şekilde düzene girmesine katkıda bulunabilecek en yetkili meslek mensuplarının sosyologlar olduğunu biliyoruz. Bu nedenle ülkemizin kurumlarında sosyologların olmayışı sorunları katmerleştirmiş bir hal almıştır. Ailelerin çözülmesi, eğitimdeki sosyologların olmayışı ile ortaya çıkan yapısal sorunlar, kentleşmede sosyologların olmamasıyla oluşan yabancılaşma sendromu bunlardan başlıcalarıdır.” Diye konuştu.

İMAMOĞLU BU PROJE SAYESİNDE ORADADIR

Sosyologların mahallelerde görevlendirilmesiyle toplumsal sorunların çözüme kavuşacağını kaydeden DÜSODER Başkanı Necdet Topçu, “Son yapılan yerel seçimlerde İstanbul büyük Şehir Belediye Başkanımız Sayın İmamoğlu’nun her mahalleye 2 sosyolog projesini açıklamasıyla hem toplum sorunlarına yönelik hem de sosyologların sorunları sistematik bir şekilde çözmesine yönelik umutlu bir imkan doğmuştu. Hem mahalleli hem de sosyologlar bu proje sebebiyle sevinmişler ve sorunların bir bir halledileceğine dair umutlanmışlardı. Bu proje bekletilmeden hayata geçirilebilecek bir proje olmasına rağmen aradan geçen bunca zamandır tek adım atılmamış ve sözler unutulmuştur.
Seçim meydanlarında Sayın İmamoğlu emin olsun ki seçimi kazanmasına oldukça fazla katkı sunan bu proje sayesinde oradadır. Hem mahallelinin sorunlarını çözecek sosyologların göreve gelmesinden söz ederek mahalleliyi umutlandırmış hem de ciddi bir potansiyel olan sosyolog meslektaşlarımızın teveccühünü kazanmıştı. Seçime konu edilen bu önemli meslek mensupları olan sosyologlar soruyor ‘’yapmayacağınız vaadinize bizi neden malzeme yaptınız. Madem yaptınız o halde şimdi sözünüzü tutma zamanı gelmiştir.’’ Bizler dünya sosyologlar derneği olarak bu meslektaşlarımızın haklarını her platformda hem savunmaya devam edeceğiz hem de bundan sonra yapılacak toplumsal yapılanmalarda halkımızın sözcülüğünü yapmaya devam edeceğiz.” Şeklinde konuştu.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sırbistan Türkler’i Vatandaşlık İstiyor
Sırbistan Türkler’i Vatandaşlık İstiyor
Azerbaycan ordusu, Ermeni Güçlerini Böyle Vurdu
Azerbaycan ordusu, Ermeni Güçlerini Böyle Vurdu