|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Tarım ve Orman Bakanlığı Hileli Gıda Üreten 45 Firmayı...
  • Reklam

Tarım ve Orman Bakanlığı Hileli Gıda Üreten 45 Firmayı Açıkladı

Tarım ve Orman Bakanlığı taklit, tağşiş ve ilaç etken maddesi kullanılan gıda ve besin ürünleri listesi açıklandı. Bakanlık tarafından 45 firmaya ait 55 parti ürün listesi kamuoyu ile paylaşılırken halk sağlığını tehlikeye atan firmalar ifşa edildi. Böylelikle, 2012 yılından bu yana 1509 firmaya ait toplamda 3356 ürün ifşa edilmiş oldu.

17 Nisan 2020 - 22:47

Tarım ve Orman Bakanlığı taklit, tağşiş ve ilaç etken maddesi kullanılan gıda ve besin ürünleri listesi açıklandı.

Bakanlık tarafından 45 firmaya ait 55 parti ürün listesi kamuoyu ile paylaşılırken halk sağlığını tehlikeye atan firmalar ifşa edildi.

Böylelikle, 2012 yılından bu yana 1509 firmaya ait toplamda 3356 ürün ifşa edilmiş oldu.

Tarım ve Orman Bakanlığı'nın resmi sitesinden yapılan duyuruda ülkedeki gıda güvenilirliğinin sağlanması, gıdalarda taklit ve tağşişin önlenmesi, kişilerin sağlığının ve tüketici menfaatlerinin korunması ile sektörde haksız rekabetin engellenmesi amacıyla gıda ve gıda ile temas eden madde ve malzemelerin üretim, işleme ve dağıtımının tüm aşamalarında resmi kontrol faaliyetleri Bakanlık olarak büyük bir titizlikle yürütüldüğü vurgulandı.

HALK SAĞLIĞINI TEHDİT EDİYOR
5996 sayılı 'Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu' ve bu kanun kapsamında hazırlanan, 'Gıda ve Yemin Resmi Kontrollerine Dair Yönetmelik'e vurgu yapılan açıklamada; "Laboratuvar sonucuyla taklit veya tağşiş yapıldı kesinleşen gıdaları üreten/ithal eden, kişilerin hayatını ve sağlığını tehlikeye düşürecek şekilde bozulmuş, değiştirilmiş gıdaları üreten ve/veya satan firmanın adı, ürün adı, markası, parti ve/veya seri numarasını içeren bilgelerin kamuoyuna sunulduğu belirtildi.

AT ETİ DAHİ VAR

Zonguldak'taki bir gıda firmasında, BÜTÇEM MARKET ve KASAP HASAN SUCUKLARI markalı iki ayrı sucukta at eti bulundu.

45 FİRMAYA AİT 55 PARTİ ÜRÜN
Tarım ve Orman Bakanlığı'nca yürütülen denetimlerde tespit edilen 45 firmaya ait 55 parti ürünün bakanlık web sitesinde yayınlandığı ifade edilen açıklamada, 2012 yılından bu yana toplam 1509 firmaya ait 3356 parti ürünün tüketicilerin bilgisine sunulduğu kaydedildi.

İŞTE SON LİSTE; 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Polis Medya Gazetesi Aralık Sayısı Beğenildi.
Polis Medya Gazetesi Aralık Sayısı Beğenildi.
Koronavirüs Salgını DENETİM Bilançosu
Koronavirüs Salgını DENETİM Bilançosu