|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

Tavlaşoğlu Yakutiye Belediyesi Başkan Aday Adayı

Tavlaşoğlu Yakutiye Belediyesi Başkan Aday Adayı

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Meclis Birinci Başkan Vekili ve aynı zamanda Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Eyüp Tavlaşoğlu, Yakutiye Belediyesi Başkan Aday Adayı oldu.

16 Kasım 2018 - 18:52 - Güncelleme: 17 Kasım 2018 - 03:40

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Meclis Birinci Başkan Vekili ve aynı zamanda Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Eyüp Tavlaşoğlu, Yakutiye Belediyesi Başkan Aday Adayı oldu.

Yakutiye Belediyesi Başkan Aday Adayı Tavlaşoğlu, konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede, “15 Yılı aşkın bir süredir elde ettiğimiz tecrübeyi Yakutiye ilçemize kullanmak için aday adayı olduk” dedi.

Yerel yönetimlerin, kamu yönetiminin vatandaşa en yakın birimleri olduğuna dikkat çeken Tavlaşoğlu, “Yerel yönetimler, halka en yakın kamu yönetimi birimidir. Yerel yönetimler, kamu yönetiminin vatandaşa en yakın birimleridir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu dönemde mahalli idarelerde reform dönemi başlamıştır. 16 yıldır yeni şehirleri inşa eden AK Belediyeler, gelecek nesillere her alanda gelişmiş mutlu ve müreffeh kentler bırakmak için var gücüyle çalışmaktadır. AK Belediyecilikle her alanda değişim ve dönüşümü yaşayan şehrimizin güzide ilçesi Yakutiye için bu önemli vazifeye talip olduk.” Diye konuştu.

Belediye başkanlığının Ulvi Bir Görev olduğunu ifade eden Eyüp Tavlaşoğlu, “Erdemliler Hareketi’ne gönül vermiş her bir dava adamının bu kutlu yürüyüşle kadim bir müktesebatı vardır. Bu müktesebat, bu birliktelik ve bu yüksek şuurun altında İslam’ın nuruyla aydınlanan şanlı tarihimiz, kadim geçmişimiz ve geleceğimiz bulunmaktadır. Sayın Genel Başkanımızın -Bugünden sonra artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak- diyerek kurduğu AK Partimiz bugün gelinen noktada aziz milletimizin bütün beklentilerine cevap vererek güçlü ve büyük Türkiye’yi yeniden inşa etmiştir. Biz de davamızın öznesi olan -Hakk’a hizmet halka hizmettir- şiarıyla tecrübe ve birikimimizi nasip olursa ilçemizde kullanmak için bu ulvi göreve talibiz.” Şeklinde konuştu. 

EYÜP TAVLAŞOĞLU KİMDİR?

Eyüp Tavlaşoğlu, 2002 yılında AK Parti Dadaşkent Belde Teşkilatı’nda siyasi hayatına başladı. 2004 yerel seçimlerinde Dadaşkent Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi seçildi. Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nde 2004-2009 yılları arasında kesintisiz olarak Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili olarak görev yaptı.

2009 seçimlerinde Aziziye Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi seçildi. 2009-2014 yılları arasında Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili görevini ifa etti. 2014 seçimlerinde Yakutiye Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi seçildi. 2009-2014 yıllarında Erzurum 2. Organize Sanayi Bölgesinin Kurulumunda Müdür olarak görev yaptı.

2014-2018 yılları arasında Buz Hokeyi Federasyonu yönetim kurulunda görev aldı.  Tavlaşoğlu, halen Büyükşehir Belediyesi’nde Büyükşehir Belediyesi Meclis Birinci Başkan Vekili ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili olarak görevlerine devam etmektedir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Esad Rejimi ve Rus Savaş Uçakları İdlib’i vurdu: 3 Ölü, 9 Yaralı
Esad Rejimi ve Rus Savaş Uçakları İdlib’i vurdu: 3 Ölü, 9...
Eksik Dişlerinizi Tamamlamak İçin Süreniz Sınırlı
Eksik Dişlerinizi Tamamlamak İçin Süreniz Sınırlı