|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
TEGV, Bu Yıl İlk Kez Runfire Salt Lake’de Çocuklar İçin...
  • Reklam

TEGV, Bu Yıl İlk Kez Runfire Salt Lake’de Çocuklar İçin Koşuyor

​​​​​​​25 yıldır ilköğretim çağı çocuklarının, çağdaş eğitim olanaklarından yararlanmaları ve nitelikli eğitim desteği ile buluşmaları için faaliyetlerini sürdüren Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), bu yıl ilk kez 28-30 Ağustos 2020 tarihlerinde Tuz Gölü üzerinde gerçekleşecek olan Runfire Salt Lake Ultra Trail’e katılıyor.

27 Ağustos 2020 - 17:02

25 yıldır ilköğretim çağı çocuklarının, çağdaş eğitim olanaklarından yararlanmaları ve nitelikli eğitim desteği ile buluşmaları için faaliyetlerini sürdüren Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), bu yıl ilk kez 28-30 Ağustos 2020 tarihlerinde Tuz Gölü üzerinde gerçekleşecek olan Runfire Salt Lake Ultra Trail’e katılıyor.

Yıl boyunca “Bir Çocuk Değişsin, Türkiye Gelişsin” Kampanyasıyla çeşitli spor etkinliklerinde yerini alarak daha çok çocuğu, kodlamadan, tasarım ve beceri atölyelerine, sanattan bilime, okumadan İngilizceye birçok etkinlikle buluşturan TEGV, Tuz Gölü’nün eşsiz coğrafyasında gerçekleşecek olan Runfire Salt Lake Koşusu’nda yerini alıyor. Seda Nur Çelik, Davut Hazar, Hilmi Güven, TEGV çocuklarının nitelikli eğitim almalarına destek vermek için 100 milde 160 km. koşarak bağış toplayacaklar.

Covid-19 salgını nedeniyle, Runfire Salt Lake Ultra Trail bu sene 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda, sadece "100 Mil/160km Yarışı" olarak gerçekleşecek. 2 gün sürecek olan yarışın sanal ortamdaki platformunda 10K - 20K - 40K ve 80K’da 10 Eğitim dostumuz da adımlarını, çocuklarımızı daha aydınlık bir geleceğe kavuşturmak için atacak.

2 gün sürecek yarışın kampanyası ve bağış süreci 14 Eylül 2020 tarihine kadar devam ediyor olacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kutlu Yol Partisi Kuruldu
Kutlu Yol Partisi Kuruldu
Usulsüz ceza yazan trafik müfettişi görevinden alındı
Usulsüz ceza yazan trafik müfettişi görevinden alındı