|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Tika’nın Erenler Sofrası Bu Defa Kırgızistan’da
  • Reklam

Tika'nın Erenler Sofrası Bu Defa Kırgızistan'da

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), "Erenler Sofrası Ramazan Programı" kapsamında Kırgızistan’da 3 bin aileye ulaştıracağı yardım kolilerinin dağıtımına başladı.

28 Nisan 2021 - 23:20 - Güncelleme: 02 Mayıs 2021 - 02:16

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), "Erenler Sofrası Ramazan Programı" kapsamında Kırgızistan’da 3 bin aileye ulaştıracağı yardım kolilerinin dağıtımına başladı.

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA), Kırgızistan Milli Kızılay Derneği iş birliğinde COVID-19 salgınından olumsuz etkilenen Kırgız vatandaşlara yaşlı, engelli ve zor şartlarda yaşayan ihtiyaç sahibi ailelere gıda paketi, kişisel koruma ekipmanı ve hijyen malzemesi sağladı.

TİKA, Kırgızistan’da ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere Kırgızistan Kızılay Derneği’ne 1350 adet yardım kolisi teslim etti. Genelde, Sağlık ve Sosyal Kalkınma Bakanlığına 1000, STK’lara 650 adet Ramazan yardım paketi dağıtılacak.

Kırgızistan Kızılay ofisinde düzenlenen teslim organizasyonunda konuşan TİKA Bişkek Program Ofisi Koordinatörü Osman Usta, 2021 yılının Türkiye Cumhurbaşkanlığı tarafından Yunus Emre ve Türkçe Yılı, Hacı Bektaş Veli Yılı ve Ahi Evran Yılı olarak ilan edilmesi kapsamında, ramazanın bereketi ve sevincinin paylaşılacağı ülkelerde düzenlenecek projelerin “Erenler Sofrası” adı altında yürütüldüğü ifade etti.

Osman Usta Türkiye’nin Kırgızistan’a olan yardımlarının devam edeceğini sözlerine ekledi.

Kırgızistan Kızılay’ı Başkanı Cengiz Cakıpov da “Türkiye Cumhuriyeti devletine, TİKA’ya, Kırgızistan Kızılay’ı ve ihtiyaç sahibi 1350 aile adına verilen destekten dolayı çok teşekkür ediyorum. Bu zor zamanlarda dost ve kardeş ülkelerin Kırgız halkını hatırlaması ve destek olması unutulmayacak bir davranıştır” dedi.

Türkiye Haber Ajansi - Bişkek

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
'Yaşanabilir Caddeler ve Sokaklar' Paneli Düzenlendi
'Yaşanabilir Caddeler ve Sokaklar' Paneli Düzenlendi
Vali Gürel, Trafik Haftası'nda kural ihlali yapan sürücüleri uyardı
Vali Gürel, Trafik Haftası'nda kural ihlali yapan sürücüleri...