|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
TTİŞVEREN Genel Kurul’unda Ruhsat Sevinci
  • Reklam

TTİŞVEREN Genel Kurul'unda Ruhsat Sevinci

Türkiye Toplu Taşıma İşverenleri Sendikası (TTİŞVEREN Sendikası) Genel Merkez 1. Olağanüstü Genel Kuruluna katılan AK Parti Grup Başkanvekili Av. Cahit Özkan, İstanbul Erguvan halk otobüsü işletmecilerinin ruhsat sorununun çözüldüğünü ruhsatların sahiplerine verileceğini açıkladı...​​​​​​​

11 Haziran 2019 - 18:51

Haberimiz ses Getirdi. İstanbul Otobüs AŞ bünyesindeki Erguvan Özel Halk Otobüsleri işletmecilerine ait otobüslerin ruhsatlarının Otobüs AŞ’nin adına çıkarıldığı ileri sürülmüş ve haberi “İBB'den Özel Halk Otobüsü Skandalı” başlığı ile yayınlamıştık. 

Türkiye Toplu Taşıma İşverenleri Sendikası (TTİŞVEREN Sendikası) Genel Merkez 1. Olağanüstü Genel Kuruluna katılan AK Parti Grup Başkanvekili Av. Cahit Özkan, İstanbul Erguvan halk otobüsü işletmecilerinin ruhsat sorununun çözüldüğünü ruhsatların sahiplerine verileceğini açıkladı...
Haberimiz ses Getirdi. 


Toplu taşıma sektörünün kalbi ve sesi haline gelen Türkiye Toplu Taşıma İşverenleri Sendikası Genel Merkez 1. Olağanüstü Genel Kurulu, 10 Haziran 2019 Pazartesi günü gerçekleştirildi…

ÖZKAN’DAN RUHSAT MÜJDESİ

Genel kurula katılarak Toplu Taşıma Esnafına müjde veren AK Parti Grup Başkanvekili, Denizli Milletvekili Av. Cahit Özkan, İstanbul Erguvan halk otobüsü işletmecilerinin ruhsat sorununun çözüldüğünü ve araç sahiplerine ruhsatlarının verileceğini açıkladı.

AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, “İstanbul Belediyemizin Genel Sekreterliğinde gerçekleştirilen, Toplu Taşıma İşverenleri Sendikasının kıymetli başkanı Kemal Çetin ve yönetiminin katılımıyla karara varılan bir müjdemiz var. Şu anda İstanbul özelinde bir karar olsa da bunu gerekirse bir yasal düzenleme ile ülkemizin tüm illerine yaygınlaştıracağız. Artık toplu taşıma araçlarınız için Ulaşım A.Ş. üzerinden ruhsatlandırma yapılmayacak. Her bir işletmecinin işletmecisi olduğu aracın üzerinden ruhsatlanma yapılacaktır.” Dedi.

Genel kurula katılanların yoğun bir şekilde alkışlayıp sevinçlerini dile getirmesi üzerine Özkan, “Bu karar sizleri bu kadar sevindirdiyse, bilin ki sizden çok biz sevindik. Çünkü sizler memnunsanız şehir memnun, şehir memnunsa biz memnunuz. Hepinizden Allah Razı olsun, genel kurulunuz hayırlı olsun.” Diye konuştu.

BAHADIR, ‘İSTANBUL’DA OY KULLANACAKLARI TEŞVİK EDİN’

Ruhsat müjdesi için hayırlı olsun dileğini ileten Bahçelievler Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır, konuşmasında İstanbul seçimlerinden bahsederek; “Toplu taşıma işvereni olarak bir şoföre araç teslim edilirken ehliyetine, nerede çalıştığına tecrübesine, liyakatine bakarsınız. Bakın CHP'nin adayına, 90 günlük ilaç verilmişti gülen modundaydı, ondan sonra ağlamaya başladı. Hep gülüyordu. Neredeyse milleti dövmekten, şimdi Ordu valisine hakareti gündemde. Onu da dört gün düşündüler, gelip özür dilemek yerine başka şeyler söylüyor. Yok, böyle bir şey. Binali başkanımızın referansları geçmişi ortada. Özellikle Anadolu'dan gelen siz sayın başkanlarımızdan hemşerilerinizi bilgilendirmenizi ve İstanbul’da oy kullanacakların teşvik edilmesini bekliyoruz. Genel Kurulunuz hayırlı olsun.” Sözlerine yer verdi.

Bahçelievler AK Parti İlçe Başkanı Av. Ramazan Açıkgöz’de genel kurula katılanlara genel kurulun hayırlı olması temennisinde bulundu.

ÇETİN YENİDEN BAŞKAN

Ülke düzeyinde teşkilatlanarak, 32 ilde kongrelerini tamamlayan Türkiye Toplu Taşıma İşverenleri Sendikası’nın Genel Merkezinde Genel Kurul Heyecanı yaşandı…

Tek listenin çıkarıldığı genel kurulda Genel Başkanlığa kurucu başkan Kemal Çetin Başkanlığındaki liste, oy çokluğu ile seçildi.

Sendikanın girişimleriyle sektöre yeni bir hak daha kazandırıldığına dikkat çeken Genel Başkanı Kemal Çetin “İstanbul’da gerçekleştirdiğimiz bu muhteşem Demokrasi Şölenimize, kongre coşkumuza hepiniz hoş geldiniz, safalar getirdiniz. 
Hizmet kolumuzun tek yetkili sendikası olan Türkiye toplu taşıma İşverenleri sendikamızın 1. Olağan kongresini yapmanın mutluluğunu ve coşkusunu yaşıyoruz. Aldığımız müjde kongremize başka bir sevinç kattı. Kongremizi onurlandıran AK Parti Grup Başkanvekili Sayın Cahit Özkan, İstanbul Erguvan halk otobüsü işletmecilerinin ruhsat sorununun çözüldüğünü ve araç sahiplerine ruhsatlarının verileceğini açıkladı. Bu konuda uzun zaman çaba sarf ettik ve çözüm elde ettik. Esnafımıza sektörümüze hayırlı uğurlu olsun.
Hizmet kolumuzun, tek yetkili sendikası olarak toplu taşıma işverenlerinin sorunlarına çözüm sektörümüzün umudu olduk. Toplu taşıma işverenlerinin sorunlarını ve taleplerini, Ankara’daki siyasilere ve İl merkezlerinde Belediye başkan ve yöneticilerine iletip sorunların çözümü için çalışmalar yapıyoruz.
İçişleri bakanımız Sayın Süleyman Soylu başta olmak üzere çok sayıda bakan, Milletvekili ve siyasilere, toplu taşıma işvereninin ve sektörün sorunlarını anlattık… Bu konuda bir tek AK Parti döneminde ve İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’dan çok büyük destek gördük. Mesela; 4 Nisan 2017 tarihinde Toplu taşıma işverenleri sendikası olarak İçişleri bakanımız Sayın Süleyman Soylu ile yaptığımız görüşme sonuç verdi… 
Bizim girişimimizle özel halk otobüsleri Kanun kapsamına alındı… 
Özel halk otobüslerinde tahditli plaka uygulaması çok önemli bir kazanımdır...  Cumhuriyet tarihinde ilk defa kanunla özel halk otobüsü işletmecileri korundu. 
Sendikamızın girişimiyle Diyarbakır’da 9 yıl sonra belediye otobüsleri, özel halk otobüsleri, minibüsler ve feribotların ücretlerine yüzde 25 zam yapıldı. Sendikamızı temsilen büyük çaba sarf eden Güneydoğu Anadolu Bölge Başkanımız Sayın Abdülkadir Yentürk’e teşekkür ediyorum. PTT ve Akaryakıt indirimi konularında da Ege Bölge Başkanımız Sayın Bahattin Ezber, İsmail İzmirlioğlu ve tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” Sözlerine yer verdi.

ŞUBE AÇILIŞLARIMIZ DEVAM EDİYOR

Türkiye Toplu Taşıma İşverenleri Sendikası olarak az zamanda çok işler yaptıklarına dikkat çeken Genel Başkanı Kemal Çetin “Genel merkezimiz, 14 bölge başkanlığımız ve tüm illerimizde başkanlıklarımız kuruluyor… Türkiye toplu taşıma işverenleri sendikası Türkiye'nin 64 ilinde teşkilatlandı… Şu anda 32 ilde kongrelerimizi tamamladık… 
Sendikamızın şube açılışları ve olağan genel kurullarımız büyük bir coşku ile devam ediyor…
Çığ gibi büyüyen, sesi gür, güçlü bir kitle olduk. Ve sendikamızın oluşturduğu birliğimizle biz çok güçlüyüz… Bu nedenlerle yönetim kurulu sayımızı 9 a yükselttik, Genel Başkan Yardımcılarımızı 10 a çıkardık.
Bu duygu ve düşüncelerle; Türkiye toplu taşıma işverenleri sendikamızın, 1. Olağanüstü kongresine, demokrasi şölenimize renk katan, memleketlerinden gelerek bizleri onurlandıran siz değerli başkanlarıma tüm misafirlerimize, sendikamızın 1. Olağan genel kurul delegasyonuna, şükranlarımı sunuyorum… 
Genel kurulumuzun, sendikamıza, üyelerimize, tüm toplu taşıma işverenlerimize, çalışma hayatımıza, aziz milletimize hayırlar getirmesi temennisiyle, hepinizi en derin saygılarımla selamlıyorum. Allaha emanet olun…” Cümlelerine yer verdi… 

KONGREYE YOĞUN KATILIM

Toplu Taşıma İşverenleri Sendikasının tüm bölge ve şube başkanlarının ilgi gösterdiği ve yoğun bir katılımla gerçekleşen TTİŞVEREN Sendikası Genel Merkez Şubesinin 1. Olağanüstü Genel Kuruluna; AK Parti Grup Başkanvekili, Denizli Milletvekili Av. Cahit Özkan, Bahçelievler Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır, Bahçelievler AK Parti İlçe Başkanı Av. Ramazan Açıkgöz, Bürokratlar, STK Temsilcileri, Sendikanın Üyeleri, Birlik ve Kooperatif Yöneticileri ile çok sayıda davetli katıldı…

​​​​​​​

Aziz şehitlerimiz için saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından divan oluşturuldu.

Divan Başkanlığına Av. Kemal Balcıoğlu, Üyeliğe İsmail İzmirlioğlu, Katip Üyeliğe Emrah Topkara önerildi ve oy çokluğu ile kabul edildi.

Yönetim ve denetim kurulunun ibra edilmesinin ardından YSK tarafından gönderilen seçim müşahitleri ve görevlileri huzurunda oy kullanıldı.

Kurucu Başkan Kemal Çetin güven tazeledi ve Genel Başkanlığa yeniden seçildi.

TÜRKİYE TOPLU TAŞIMA İŞVERENLERİ SENDİKASI 
GENEL MERKEZ YÖNETİMİNDE ŞU İSİMLER YER ALDI.

GENEL BAŞKAN KEMAL ÇETİN          

GENEL SEKRETER METİN İŞSEVER

GENEL BAŞKAN YARDIMCILARI

MUSTAFA USLU

HASAN BASRİ DÜNDAR

MESUT UÇAN

MÜNİR BORAZAN

MUSTAFA ALTUNHAN

İSMAİL İZMİRLİOĞLU

ERGÜN AKÇA

RAFET KAPUSUZ

MEHMET ÇÖPLÜ

İDRİS TAŞAN

YÖNETİM KURULU                                                   

1. Kemal ÇETİN                                                        

2. Metin İŞSEVER                                                     

3. Abdulkadir YENTÜRK                                            

4. Bahattin EZBER                                                    

5. Durmuş İMDAT                                                    

6. Recep Ali AVCI                                                     

7. Ömer POLAT                                                              

8. Hasan KILIÇ                                                             

9. Mustafa TAŞ

YEDEK YÖNETİM KURULU

1. Mehmet ÇÖPLÜ

2. Umut Gülhak ÇETİN

3. Zülfikar ŞEKER                                          

4. Sinan YAVUZDEMİR

5. Mustafa KONUK

6. Yusuf SERİN

7. Talip GALİÇ

8. Ahmet Turan ASLAN

9. Sami ÇETİN

DENETİM KURULU                                                        

1. Mahmut BEKTAŞ                                                   

2. Servet CAN                                                

3. Hüseyin KÖRÇOBAN                                                

4. Hüseyin ÇETİN                                                          

5. Alpaslan DAĞÇİMEN                                            

YEDEK DENETİM KURULU

1. Osman OĞUL

2. Çetin İŞSEVER

3. Cengiz YAŞAR

4. Murat DÜZ

5. Ali YEDEK

DİSİPLİN KURULU                                                         

1. Yakup ÇELİK                                                          

2. Maşallah KANDEMİR                                           

3. Ayhan KİNDİK                                                            

4. Serhat ÖZDEMİR                                                        

5. Saim BALKAN                                                       

YEDEK DİSİPLİN KURULU

1. Muhittin KALE

2. Dilek CONİK

3. Ender ÇELİK

4. Taner DÜNDAR

5. Sebahattin KOCATÜRK

Haberimiz ses Getirdi. 


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Derbide zafer VakıfBank'ın
Derbide zafer VakıfBank'ın
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Koronavirüs Testi Pozitif Çıktı
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Koronavirüs Testi Pozitif...