|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
TTİŞVEREN Sendikası’ndan Kilis’te Zeytin Dalı Harekatı’na...
  • Reklam

TTİŞVEREN Sendikası'ndan Kilis'te Zeytin Dalı Harekatı'na Destek Eylemi

TTİŞVEREN Sendikası'ndan Kilis'te Zeytin Dalı Harekatı'na Destek Eylemi

28 Şubat 2018 - 16:14 - Güncelleme: 01 Mart 2018 - 05:26

Türkiye Toplu Taşıma İşverenleri Sendikası (TTİŞVEREN) başkanları ve üyeleri, Kilis'e gelerek Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Suriye'de yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı'na destek verdi.

Türkiye Toplu Taşıma İşverenleri Sendikası Genel Başkanı Kemal Çetin başkanlığında vesendikanın Kilis Şube Başkanı Ahmet Zemci Yalçın'ın ev sahipliğinde düzenlenen “Zeytindalı Harekatı Onurumuzdur” destek eylemine Genel Merkez Genel Sekreteri Metin İşsever, Genel Merkez Genel Mali Sekreteri Ömer Polat, Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Durmuş İmdat, bölge başkanları ve 81 ilden gelen il başkanları ile birlikte Kilisliler katıldı...

Araçlarını Türk bayrakları ve zeytin ağacı dallarıyla süsleyen Türkiye Toplu Taşıma İşverenleri Sendikası üyeleri, Hacı Cümbüş Camisi önünde araçlarından inip beraberlerinde getirdikleri Türk bayraklarını çarşı esnafına dağıtarak Cumhuriyet Meydanı'na kadar yürüdü. Yürüyüşe Kilisliler de katılarak destek verdi... Meydanda toplanan vatandaşlarca karşılanan grup, burada cephedeki Mehmetçik ve şehitler için dua etti ardından saygı duruşunda bulunarak İstiklal Marşını okudu.

Sendikanın Genel Başkanı Kemal Çetin, grup adına yaptığı açıklamada, Türkiye'nin yurtta ve dünyada barış için zeytin dalı uzattığını ancak terör unsurları ve destekçilerinin onu kırmak, barış ve güvenliği yok etmek istediğini söyledi.

Türk ordusunun kısa sürede sınırlara yuvalanmış terör unsurlarını yok edeceğine inandıklarını ifade eden Çetin, esnafın harekata desteğinin tam olduğuna değindi.

TT İŞVEREN Genel Başkanı Kemal Çetin, "Zeytin Dalı Harekatı onurumuzdur” diyerek başladığı konuşmasında, Türkiye Toplu Taşıma İşverenleri Sendikası’nın Genel Merkez Yönetimi, tüm bölge ve şube başkanları ile birlikte geldiklerini ifade etti.

Çetin, "Zeytin Dalı, ’barış’ sembolüdür. Türk milleti, yurtta ve dünyada barış için, zeytin dalını uzattı. Terör unsurları ve destekçileri, o zeytin dalını kırmak, barış ve güvenliği yok etmek istediler. Bu nedenle Türkiye’nin yaptığı operasyon da ’barış operasyonu’dur. Milletimizin harekata desteği tamdır. Evlatlarımızın, Mehmetçiğimizin kalben ve dualarımızla yanlarındayız. Türk Milleti bugün, 80 milyon, tek yürek, tek bilek, kahraman Mehmetçikle beraber Afrin’e yürümeye hazırdır. Harekatın planlama ve icrasında sadece teröristler ve bunlara ait barınak, sığınak, mevzi, silah, araç ve gereçler hedef alınmaktadır. Hiçbir sivil, hiçbir masum kişinin zarar görmemesi için her türlü dikkat ve hassasiyet gösterilmektedir. Zeytin Dalı Harekatı, terör unsurları bölgeden temizleninceye kadar devam etmelidir. Türkiye Toplu Taşıma İşverenleri Sendikası olarak, devletimizin uluslararası hukuktan kaynaklanan yetkisini kullanarak başlattığı Afrin Harekatını destekliyoruz" diyerek Mehmetçik ve Kilis halkının yanında olduklarını belirtti...

Ellerindeki Türk bayraklarıyla "En büyük asker bizim asker", "Şehitler ölmez vatan bölünmez" sloganları atan sendika üyeleri, destek eyleminin ardından esnaf ziyareti yapmak üzere meydandan ayrıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Umut Partisi'nden Yeni Anayasa Tepkisi
Umut Partisi'nden Yeni Anayasa Tepkisi
Başkan Vergili Muhasebe Haftasını Kutladı
Başkan Vergili Muhasebe Haftasını Kutladı