|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
TÜBİSAD Birincilik Ödülü Uzunköprü Belediyesi’nin
  • Reklam

TÜBİSAD Birincilik Ödülü Uzunköprü Belediyesi’nin

Uzunköprü Belediyesi katkı sunan vatandaşlara teşekkür etti.

22 Şubat 2021 - 20:18

Uzunköprü Belediyesi, 1 yılda toplam 4080 kg elektronik atık toplamasından dolayı  T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın yetkilendirdiği TÜBİSAD tarafından birinci seçilerek ödüllendirildi.

Uzunköprü Belediyesi ödül olarak kompost cihazını almaya hak kazandı. Uzunköprü Belediyesinden yapılan açıklamada  katkı sunan vatandaşlara teşekkür edildi.

Uzunköprü Belediyesinden konu ile ilgili yapılan açıklama şöyle; 
" Belediyemiz; T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın yetkilendirilmiş Kuruluş olan TÜBİSAD’ın Türkiye genelinde Belediyelere yönelik düzenlediği “Belediyeler Arası AEEE Toplama Yarışması”nda 0 – 50.000 arası nüfusa sahip belediyeler kategorisinde birinci olarak organik atıkların değerlendirilmesinde kullanılan ve birincilik ödülü olan kompost cihazını almaya hak kazanmıştır.

Sıfır atık yönetmeliği kapsamında, kaynağında ayrı toplama faaliyetlerinin sürdürülmesiyle 1 yılda toplam 4080 kg elektronik atık toplanmıştır. Elde ettiğimiz başarı ve Uzunköprü’ye kazandırdığımız ödülde katkısı bulunan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ederiz."

Tevfik Erk / İstanbul

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Emekli Polis Müdürleri kahvaltıda Buluştu
Emekli Polis Müdürleri kahvaltıda Buluştu
Kamu Bankalarından KONUT Kredi Faiz İndirimi
Kamu Bankalarından KONUT Kredi Faiz İndirimi