|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
TUMED’ten 9 Eylül İzmir’in Kurtuluş Günü Kutlama Mesajı
  • Reklam

TUMED'ten 9 Eylül İzmir'in Kurtuluş Günü Kutlama Mesajı

İzmir Toplumsal Uyuşturucu ile Mücadele ve Eğitim Derneği (TUMED) Genel Başkanı Bedri Yalçın, 9 Eylül İzmir'in kurtuluşu'nun 99'uncu yıl dönümü dolayısıyla kutlama mesajı paylaştı.

08 Eylül 2021 - 20:30 - Güncelleme: 08 Eylül 2021 - 22:02

İzmir Toplumsal Uyuşturucu ile Mücadele ve Eğitim Derneği (TUMED) Genel Başkanı Bedri Yalçın, 9 Eylül İzmir'in kurtuluşu'nun 99'uncu yıl dönümü dolayısıyla kutlama mesajı paylaştı.

Genel Başkan Bedri Yalçın kutlama mesajında,  Aziz milletin tüm yokluk ve imkansızlıklara rağmen büyük kahramanlık göstererek verdiği mücadelenin zaferle taçlandığını hatırlatan Bedri Yalçın  zorlu bir coğrafyada var olabilmenin temel koşulunun mazi ve istikbali doğru okumaktan geçtiğini vurguladı.

Sadece 9 Eylül 1922'yi değil, 15 Mayıs 1919'u da bütün kodlarıyla öğrenmek ve bir tarih bilinciyle değerlendirmek gerektiğine işaret eden Yalçın şunları kaydetti:
"Bugün bölgemizde ve gönül coğrafyamızda yaşanan gelişmeler, bir asır önce vatanımıza karşı başlatılan mütecaviz hamleleri uluslararası paylaşım savaşına dönüştürenlerin bu beyhude emellerinden vazgeçmediklerini göstermektedir.
Hiç şüphesiz ki Türk milleti ve Türkiye Cumhuriyeti devleti bütün kurum ve kuruluşlarıyla kendisini hedef alan bu beyhude gayretleri bir kez daha boşa çıkaracaktır. En zor zamanlarında bile dünyaya sadakat ve vatanseverliğin eşsiz örneklerini göstermiş olan Türk milleti, bugün karşılaşılan zorlukları ve gelişme yolunda önüne çıkabilecek engelleri geçmişte olduğu gibi birlik ve beraberlik içinde, yine aynı güçle aşacaktır."

Milletin birbirine sımsıkı kenetlenerek aydınlık geleceğe el ele yürümeye devam edeceğine inandığını belirten Yalçın mesajını şöyle tamamladı:

"Bu anlamlı gün vesilesiyle bu toprakları bize yurt yapan kahraman ecdadımızı, onların muhtaç olduğumuz vakit bize kudret olacak azim ve kararlılığını tekrar hatırlıyoruz. Bu millete Anadolu’nun kapılarını açan Sultan Alparslan’dan başlayarak Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, O’nun kahraman silah arkadaşlarını, 15 Temmuz’da tankların önüne yatarak gösterdikleri dik duruşla günümüzün Hasan Tahsinleri olanları, vatanın birliği, milletin dirliği uğruna feda-yı can eden aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi sonsuz minnet ve rahmetle anıyor, İzmirli  Hemşehrilerimi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.
           Kan süzülür kefenler ; Döner mi hiç gidenler? Size selam yollamış; Peygamberler, erenler..9 Eylül İzmir'in kurtuluş günü kutlu olsun.."

 

TR HABER AJANSI-** ÖZEL HABER-** HALİS KAHRAMAN

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Lisenin Tamamı Uzaktan Eğitime Geçti
Lisenin Tamamı Uzaktan Eğitime Geçti
Koronavirüsle İlgili Kâbus Senaryosu
Koronavirüsle İlgili Kâbus Senaryosu