|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

Türkiye Ju Jitsu Şampiyonası Yapıldı
 • Reklam

Türkiye Ju Jitsu Şampiyonası Yapıldı

Boğaziçi Üniversitesinde yapılan Türkiye Ju Jitsu Şampiyonası 43 ilden 74’ü bayan 348’i erkek olmak üzere toplam 422 sporcunun katılımı ile gerçekleştirildi.

10 Ağustos 2019 - 03:51

Türkiye Ju Jitsu Şampiyonası İstanbul, Boğaziçi Üniversitesi Spor Tesisinde yapıldı.4 grupta gerçekleştirilen minikler şampiyonası çekişmeli geçti.Müsabakalar gençler, büyükler ve 37 yaş yukarı veteranlar olmak üzere bütün kategorilerde yarışmalar yapıldı.

02-04 Ağustos 2019 tarihlerinde İstanbul, Boğaziçi Üniversitesinde yapılan Türkiye Ju Jitsu Şampiyonası 43 ilden 74’ü bayan 348’i erkek olmak üzere toplam 422 sporcunun katılımı ile gerçekleştirildi.

Şampiyona boyunca Zaman zaman çekişmeli sahnelerin yaşandığı, çetin geçen müsabakaları, nefeslerini tutarak izleyen seyirciler ve sporcu velileri sık sık hayranlıklarını dile getirerek Ju Jitsu’nun yarışma kurallarını öğrenmeye çalıştılar. Ju Jitsu nun diğer mücadele sporları ile arasındaki farkı izledikçe öğrendiklerini ifade eden sporcu velilerinin dikkatini en çok minik sporcular çekti.

Minikler arasında çekişmeli geçen rekabet salonda hoş bir hava estirdi. Miniklerde; 6-7 Yaş grubu minikler teşvik kategorisi, 8-9 yaş grubu alt minikler, 10-11 yaş grubu orta minikler ve 12-13 yaş grubu üst minikler olarak, 4 grup ta gerçekleştirilen minikler şampiyonası oldukça çekişmeli geçerken, 14-15 yaş yıldızlar, 16-17 yaş ümitler, 18-20 yaş gençler, 21-36 yaş büyükler ve 37 yaş yukarısı veteranlar olmak üzere bütün kategorilerde yarışmalar yapıldı.

10 yaş ve üstü sporcular, Fighting – Newaza – Contact - Duo olmak üzere 4 branşta ayrı ayrı yarışmalara katılarak 4 dalda 1 den fazla madalya kazanabilme şansını yakaladılar.

Her sene düzenli olarak gerçekleştirilen amatör ferdi Türkiye Şampiyonasının bitiminde Ayrıca; Sport Jiu Jutsu ve Combat Ju Jutsu branşlarında profesyonel “Altın Kemer Türkiye Şampiyonası” da yapıldı. Bir sıklette bayanlar, 6 sıklette de erkekler olmak üzere toplam 7 sıklette altın kemerler çok çetin geçen yarışmalardan sonra sahiplerini buldu.

Federasyon Başkanı Hulisi Elmas ve As Başkanlar Necat Çağlar, Münir Nurettin Çeliktutan, Mehmet Göksu, Halis Avşar, ve Genel Koordinatör Seyit Mehmet HallaçŞampiyonanın sonuna kadar yarışma alanından ayrılmadılar.

Şampiyonaya konuk olarak katılan, Uluslararası Kentleşme ve Yapılaşma Dünya Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Mehmet Duman ile Türk Dünyası Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Halil Kanak açılış seremonisinde birer konuşma yaparak şampiyonaya katılan hakem, idareci, antrenör ve sporculara başarılar dilediler. Ayrıca As Başkanı Münir Nurettin Çeliktutan ve son olarakta Federasyon Başkanı Hulisi Elmas birer konuşma yaptılar. Seremoni bitiminde davetlilere plaket takdiminde bulunuldu.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Veysel Elmas
  9 ay önce
  Jujitsu şampiyonasında masa hakemi olarak görev yapmaktan çok mutlu oldum kıdemli antrenör Veysel Elmas
 • Veysel Elmas
  9 ay önce
  Jujitsu şampiyonasında görev yaptığım masa hakemi olarak karşılaşmalar çok çetin geçti ve yoğundu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Emniyete Polis özlük hakları için Kanun Tasarısı Taslağı sunuldu
Emniyete Polis özlük hakları için Kanun Tasarısı Taslağı...
Seyahat edeceklere TRAFİK HATIRLATMASI
Seyahat edeceklere TRAFİK HATIRLATMASI