|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

Tuzla’lı Erzurumlulardan, Birlik ve Beraberlik Toplantısı

Tuzla'lı Erzurumlulardan, Birlik ve Beraberlik Toplantısı

İstanbul’un Tuzla İlçesi Erzurumlular Derneği ve Tuzla Erzurumlular Platformu, Tuzla çevresindeki Erzurum Dernek Başkanları, İstanbul’da görev yapan Erzurumlu Medya Mensupları ve Tuzla yerel basını ile yeni dernek binasında toplantı düzenledi…

13 Ağustos 2018 - 13:41 - Güncelleme: 14 Mayıs 2019 - 06:35

İstanbul’un Tuzla İlçesi Erzurumlular Derneği ve Tuzla Erzurumlular Platformu, Tuzla çevresindeki Erzurum Dernek Başkanları, İstanbul’da görev yapan Erzurumlu Medya Mensupları ve Tuzla yerel basını ile yeni dernek binasında toplantı düzenledi…

TV, Radyo, Gazete, İnternet Medyasında görev yapan Erzurumlu Basın Mensuplarının ve Tuzla yerel basınının yoğun ilgi gösterdiği basınla buluşma ve istişare programında basın mensuplarına ve katılanlara Cağ Kebabı ve kadayıf dolması ikram edildi, Erzurum Yöresel Türküleri seslendirildi.

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı Cağ Kebap keserek gazetesilere ikram etti...

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı ve AK Parti Tuzla İlçe Başkanı Suat Durak’ın da katıldığı toplantıda ev sahibi Tuzla Erzurumlular Derneği Başkanı Tahsin Durmaz, konuklarıyla yakından ve teker teker ilgilendi…

‘ERZURUMLU OLMAKTAN ONUR VE GURUR DUYUYORUM.’

Birlik, beraberlik ve dayanışma mesajlarının verildiği toplantıda konuşan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, “Erzurumlu olmaktan onur ve gurur duyuyorum. Tuzla’ya hizmet etmekten onur duyuyorum. Tuzla’da yaşayan, Tuzlalı bir Erzurumlu olmaktan dolayı Allah’a hamd ediyorum.” Dedi.

‘DOYDUĞUMUZ VE DOĞDUĞUMUZ YERE HİZMET’

İnsanların doyduğu ve doğduğu memleketlere hizmet etmesi gerektiğine dikkat çeken Başkan Yazıcı, “Bizi bugün bir araya getiren dernek başkanımıza ve platform başkanımıza teşekkür ediyorum. Hemşeri dernekleri büyük şehirlerde çok önem arz etmektedir. Hem doyduğumuz, hem doğduğumuz yere hizmet etmemiz gerekir. Herkesin bu konuya özen göstermesi gerekiyor. Öncelikle ben Tuzla’da hemşerilerimizin oluşturduğu tüm dayanışmalara destek vermiş bir kardeşinizim. Evet, artık doyduğumuz memleketteyiz ama doğduğumuz memlekete de katkımız olması lazım. O da bizim hem medeniyetimizin, hem de insani bir tavırdır. Ben hemşeri dernekleriyle bir araya geldiğimde hep şunu söyledim, öncelikle Tuzla Hemşeri Dernekleri Platformunu kurarken Tuzla ortak paydamız ve Tuzla ortak kaygımız. İnsanlarla olan ilişkilerimizi ne kadar geliştirirsek, o denli Tuzla’ya adaptasyonumuz sağlam olur. Tuzla’da hiçbir zaman bir araya gelme ve oturma ihtimali olmayan insanların birbirleriyle olan samimiyetleri Hemşeri Derneklerimiz sayesinde oluyor. Elhamdülillah Hemşeri Derneklerimizle bugüne kadar birçok çalışma Tuzla’da gerçekleştirdik. Sizlerin sayesinde biz bu noktaya geldik. Hemşeri Derneklerimizin Başkanlarımızla birlikte istişare halinde olarak her türlü sıkıntıyı birlikte aşacağız. Bu noktada basınımız da elinden gelen desteği verecektir.” İfadelerini kullandı.

‘YAŞADIKLARI YER VE YÖRE KÜLTÜRÜ ARASINDA BİR KÜLTÜR’

İstanbul’da yaşayan insanların yaşadıkları yer ve yöre kültürü arasında bir kültür yaşadıklarına dikkat çeken AK Parti Tuzla İlçe Başkanı Suat Durak’ta, “Bizler aynı toprakların insanlarıyız. Erzurum ve Bayburt aynı coğrafyadır. Biz öz kültürümüzü İstanbul kültürüyle birleştirirken yozlaştırmamalıyız. Çünkü biz büyükşehirlere geldiğimiz zaman oraların kültürünü yaşıyoruz. Arada bir kültür yaşıyoruz. Biz gerçek kültürümüzü bizden sonraki kuşaklarımıza taşımamız için onlara gerçek kültürümüzü öğretmeliyiz. Tuzla Belediye Başkanımız, elinden geldiğince diğer yerlere de yardım elini uzatıyor. Özellikle Başkanımızın derneklerimize verdiği destek, diğer ilçelerin dernekleri tarafından kıskanılıyor. Bin yıllık kültürün mirasçılarıyız. Biz milli ve manevi değerlerimize sahip çıkmalıyız. Biz halen dünyanın büyüyen 3 ülkesinden biriyiz. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın. Rabbim şer güçleri geri çevirecek kudrete sahiptir.” Diye konuştu.

‘ÖNEMLİ BİR DERNEKÇİLİK ÖRNEĞİ’

Tuzla’da oluşturdukları dayanışmanın önemli bir dernekçilik örneği olduğunu ifade eden ev sahibi Tuzla Erzurumlular Derneği Başkanı Tahsin Durmaz, “Öncelikle İstanbul’daki Erzurumlu Medya Mensuplarıyla ve Tuzla yerel medyasıyla bir araya gelmek istedik… Bu önemli dayanışma örneğini anlatmak hem Tuzla’ya hem de hemşerilerimize sesimizi duyurmak istedik. 
Davetimize katılarak bizleri onurlandıran basın mensuplarımıza ve tüm davetlilerimize teşekkür ediyorum. Tuzla’da olan bütün dernekler olarak dernek başkanlarımızla yaptığımız istişareler sonunda birlikte hareket etme kararı aldık. Her zaman yanımızda olan ve bize bu cesareti veren Tuzla Belediye Başkanımız Dr. Şadi Yazıcı’ya teşekkür ediyoruz. Dernekçilik gerçekten çok zor. Tuzla’da bu örnek dayanışma ve kaynaşmayı sağlamamızda büyük bir emek ve katkısı oldu başkanımızın.
1994 yılında kurulan derneğimizde bugüne kadar başkanlık yapmış ve emeği geçmiş herkese teşekkür ediyorum. Biz göreve geldiğimizden itibaren Kadın Kollarımızı ve Gençlik Kollarımızı kurduk. Tuzla’da dernekçiliğin örneğini yapmaya çalışıyoruz. Dernekçilik heves ve heyecan işidir. Bu iş samimiyetle oluyor. Hep beraber yapacağız. Eksiklerimizi birlikte gidereceğiz. Biz Tuzlalıyız. Tuzlalı Erzurumluyuz. Tuzla’da Erzurumluları temsil ediyoruz. Bize Tuzla’da düşen ne görev varsa elbirliğiyle yapacağız.” Sözlerine yer verdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Esenköy Sakinlerinin Su İsyanı!
Esenköy Sakinlerinin Su İsyanı!
İş ve Ekonomi Dünyası Uludağ Ekonomi Zirvesi’nde Buluşacak
İş ve Ekonomi Dünyası Uludağ Ekonomi Zirvesi’nde Buluşacak