|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

Vali Doğan; ’İdlib’de Şehit Sayımız 33 Oldu’
  • Reklam

Vali Doğan; 'İdlib'de Şehit Sayımız 33 Oldu'

Hatay Valisi Rahmi Doğan, Suriye'nin İdlib kentinde Rusya destekli rejim kuvvetleri tarafından Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) unsurlarına hava saldırısı düzenlendi…

28 Şubat 2020 - 01:19 - Güncelleme: 28 Şubat 2020 - 06:01

Hatay Valisi Rahmi Doğan, Suriye'nin İdlib kentinde Rusya destekli rejim kuvvetleri tarafından Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) unsurlarına hava saldırısı düzenlendi…

İlk yapılan açıklamalarda hava saldırısında 9 Mehmetçik'in şehit olduğu belirtilirken ikinci açıklamayı yapan Hatay Valisi Rahmi Doğan, şehit sayısının 22'ye yükseldiğini belirtti ve üçüncü açıklamasında ise ağır yaralı 7 askerimizin daha şehit olduğunu ve 29'a yükseldiğini, yapılan dördüncü açıklamada ise şehit sayımızın 33 olduğunu açıkladı. 

Vali Doğan, ağır yaralı askerlerimizin sayısının da 32 olduğuna dikkat çekerek tadavilerinin devam ettiğini söyledi.

Hatay Valisi Doğan, "İdlib'de rejim kuvvetleri tarafından TSK unsurları hava saldırısına uğramıştır. Bu saldırı sonucu ağır yaralanan askerlerimizden 7 sinin de şehit olmasıyla 29 Mehmetçiğimiz şehit olmuştur." dedi.
4. kez açıklama yapan Vali Doğan, 3 askerimizin daha şehit olduğunu ve şehiit sayısının 32 olduğunu belirterek 32 askerimizin yaralı olduğunu ve çeşitli hastanelerde tedavilerinin devam ettiğini açıkladı.

İdlib'deki Türk Silahlı Kuvvetlerimize yapılan hava saldırısı hakkındaki gelişmeleri açıklayan Hatay Valisi Rahmi Doğan, “İdlib'de rejim kuvvetleri tarafından TSK unsurları hava saldırısına uğramıştır. Bu saldırı sonucu 22 Mehmetçiğimiz şehit olmuştur.
Yaralılarımız, ağır yaralılarımız var, yaralılarımızı Cilvegözü Sınır Kapısı'ndan Türkiye'ye aldık.
Tedavileri devam ediyor. Tüm tedbirler alınmıştır, tüm sağlık personelimiz görevi başındadır. Yaralılarımıza gerekli müdahaleler yapılmaktadır. Herhangi bir kan ihtiyacı bulunmamaktadır. Hemşerilerimden müsterih olmalarını bekliyorum ve hastanelerin etrafında herhangi bir yığılma olmamasını buradan istirham ediyorum. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun. Yaralılarımızla ilgili kamuoyunu bilgilendirmeye devam edeceğim.” Şeklinde konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yargıtay'dan
Yargıtay'dan "pert araç" kararı
Papa'dan Ayasofya Açıklaması: Çok Acı Verici
Papa'dan Ayasofya Açıklaması: Çok Acı Verici