|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Vali Güzeloğlu, Seçim Bölge Güvenlik Toplantısına Katıldı
  • Reklam

Vali Güzeloğlu, Seçim Bölge Güvenlik Toplantısına Katıldı

Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, 31 Mart'ta yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri için Mardin’de İçişleri Bakanı Süleyman Soylu başkanlığında gerçekleştirilen ‘Seçim Bölge Güvenlik Toplantısı’na katıldı.

19 Ocak 2019 - 17:21

Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, 31 Mart'ta yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri için Mardin’de İçişleri Bakanı Süleyman Soylu başkanlığında gerçekleştirilen ‘Seçim Bölge Güvenlik Toplantısı’na katıldı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun başkanlığında Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Erhan Gülveren, 13 ilin Vali, İl Emniyet Müdürleri ve İl Jandarma Komutanlarının katılımıyla Mardin'de gerçekleştirilen ‘Seçim Bölge Güvenlik Toplantısı'na’ katılan Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Diyarbakır’ın bölgesel anlamda stratejik bir il olduğunu belirterek Bakan Soylu’ya yapılan çalışmalarla ilgili genel bir bilgi verdi.

Toplantıda konuşan Bakan Süleyman Soylu, bu yıl 7 bölgede 'Seçim Bölge Güvenlik Toplantısı' düzenleyeceklerini söyledi.

Bakan Soylu, Üçüncüsü Mardin'de düzenlenen 'Seçim Bölge Güvenlik Toplantısı'nda, seçimin her alandaki güvenliğini ve esas itibarıyla sağlıklı bir seçim ortamı oluşturmak için alınacak tedbirleri gözden geçirdiklerini belirtti.

Katılımcılara hitaben bir konuşma yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu; Yapılan bu toplantılarda seçimin her anlamdaki güvenliğini ve sağlıklı bir seçim ortamı oluşturmak için alacakları tedbirleri gözden geçirdiklerini bildirdi. Bunların içinde miting ve propaganda güvenliği, seçim sandığı ve oy kullanılacak mekanların ve sayım güvenliği, sonuçların açıklanmasından sonra oluşabilecek herhangi bir taşkınlığa meydan vermemek için alacakları güvenlik önlemlerinin bulunduğunu aktardı. Ayrıca kampanya ve oy verme günü çeşitli mecralardan yayılmak istenebilecek ve toplumda infiale sebep olabilecek maksatlı yayın ve paylaşımlara karşı da önlemleri, yine bu toplantılarda tartışıyor olacaklarını ifade etti.

Soylu, Tek ve temel hedeflerinin hem kampanya süreçlerinin güvenliğini hem de seçmen iradesinin sandığa sağlıklı ve özgürce yansımasını temin edebilmek olduğunu, bunun için il özelinde dikkat etmeleri gereken konuları, fiziki, teknik ve beşeri kapasiteyi, varsa bu noktadaki eksiklikleri istişare etmeye ve bunları gidermeye çalışacaklarını belirtti.

Arka arkaya gelen seçim süreçlerinin, bakanlık olarak mevcut tecrübelerini daha da pekiştirdiğini anlatan Soylu, bu toplantılardan, önceki seçimlerde verim aldıklarını, bu yıl bunu daha üst bir noktaya taşıyacaklarını kaydetti.

Soylu, Türkiye'nin hem iç dinamiklerinin etkisiyle hem de küresel gelişmeler nedeniyle son yıllarda yoğun bir siyaset ve güvenlik gündemi ile karşı karşıya kaldığını ifade etti.

Bu seçimin, istikrarı, kardeşliği, siyasal istikrarı tahkim eden, perçinleyen bir seçim olacağını vurgulayan Bakan Soylu, İçişleri Bakanlığı olarak sorumluluklarının açık olduğunu, kanunla belirlenmiş yetki ve sorumluluklar çerçevesinde her türlü şaibeden uzak, güvenliğin, oy kullanma hakkının, propaganda hürriyetinin tam olarak tesis edildiği, seçim sonuçlarının sağlıklı ve hızlı şekilde alındığı, millet iradesinin sandıkta tam olarak tecelli ettiği bir seçim ortamını temin etmenin, bu sorumluluğun en net tarifi olduğunu aktardı.

Bakanlık ve ülke olarak bu konuda iyi bir karne ve yüksek bir tecrübenin bulunduğuna işaret eden Soylu, önümüzdeki seçimde de buna bir yenisini daha ekleyeceklerini, mutlu bir seçim yaşayacaklarını bildirdi.

Haber: Kenan Özgüven - Diyarbakır

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AKINCI’dan Merak Uyandıran Teaser
AKINCI’dan Merak Uyandıran Teaser
" Polislere 3600 verilirse #YüzümGüler..! "