|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Webinar’la Muhtasar ve Prim Hizmet Beyannamesi
  • Reklam

Webinar’la Muhtasar ve Prim Hizmet Beyannamesi

Kolaysoft Teknoloji AŞ ve R&K Danışmanlık işbirliği ile “Muhtasar ve Prim Hizmet Beyannamesi” konulu webinar eğitimi geçtiğimiz gün düzenlendi. GİB de, “Muhtasar ve Prim Hizmetleri Beyannamesi” duyurusunu yayınladı

27 Ağustos 2020 - 20:12

Kolaysoft Teknoloji AŞ ve R&K Danışmanlık işbirliği ile “Muhtasar ve Prim Hizmet Beyannamesi” konulu webinar eğitimi geçtiğimiz gün düzenlendi.

Kolaysoft AŞ’nin youtube kanalı üzerinden gerçekleşen eğitimde, R&K Danışmanlık Yönetici Ortağı Doç.Dr. Resul Kurt, pilot illerde uygulanmakta olan ve 1 Temmuz 2020 tarihi itibariyle ülke genelinde başlayan Muhtasar SGK (Muh SGK) uygulaması ve prim hizmet beyannamesi hakkında bilgiler verdi ve Kolaysoft Teknoloji AŞ Genel Müdürü Kezban Boztürk’ün sorularını yanıtladı.  

GİB, “Muhtasar ve Prim Hizmetleri Beyannamesi” duyurusunu yayınladı

Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) tarafından, 18 Ağustos 2020 tarihinde, “Muhtasar ve Prim Hizmetleri Beyannamesi” uygulamasında dikkat edilmesi gereken maddeler hakkında bir duyuru yayınlandı.

Yapılan duyuruda,  Muhtasar ve Prim Hizmetleri Beyannamesi uygulamasının 1 Ağustos itibariyle ülkemiz genelinde uygulamaya açıldığı ifade edildi.

Duyuruda yer alan açıklamada; zirai tevkifat yapmayan ve çalıştırdıkları hizmet erbabı sayısı 10 ve daha az olanlarda vergilendirme dönemi; 1003A ve 1003B kodlu muhtasar ve prim hizmet beyannamelerinin kullanımı; Aile sağlığı merkezlerinin SGK kayıtlarındaki Nace kodlarının kontrol edilmesi; kazancı basit usulde vergilendirilen mükelleflerin muhtasar ve prim hizmet beyannamelerinin gönderilmesi için yapılması gerekenler; muhtasar ve prim hizmet beyannamesi vergilendirme dönem değişikliğinin yapılması; apartman yönetimlerinin durumu ve kolay işverenlik uygulaması; apartman yönetimlerinin durumu ve kolay işverenlik uygulaması; ev hizmetlerinde sigortalı çalışanların durumu; sigortalılar için gelir vergisi ve asgari geçim indirimi (agi) alanlarının doldurulması; vergi kimlik numarası ile SGK işyeri sicil numarasının eşleştirilmesi; sigorta bildirimleri bölümünde gün bilgisine ilişkin hataların giderilmesi; eksik adres bilgisi hatasının düzeltimi; sigorta bilgileri bölümünde tescile ilişkin alınan hatalar ve düzeltimi gibi çeşitli başlıklar hakkında detaylı ve bilgilendirici açıklamalar yer almaktadır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kutlu Yol Partisi Kuruldu
Kutlu Yol Partisi Kuruldu
Usulsüz ceza yazan trafik müfettişi görevinden alındı
Usulsüz ceza yazan trafik müfettişi görevinden alındı