|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Yedekci: Aladağ İçin Adalet İstiyoruz
  • Reklam

Yedekci: Aladağ İçin Adalet İstiyoruz

Adana'nın Aladağ ilçesinde, 11'i öğrenci 12 kişinin yaşamını yitirdiği, 22 öğrencinin de yaralandığı yurt yangınıyla ilgili dava devam ediyor. CHP İstanbul Milletvekili ve Aladağ Yurt Yangını Araştırma Komisyonu üyesi Gülay Yedekci, gerçekleştirilen 5. duruşma sonrasında açıklama yaptı. Yedekci, “Aladağ için adalet istiyoruz. Yanarak can veren çocuklarımızın çığlıkları kulaklarımızda, adaletten başka bir yol yoktur” dedi.

26 Şubat 2018 - 20:48

Aladağ’da 11’i öğrenci 12 kişinin yaşamını yitirdiği, 22 öğrencinin de yaralandığı, Süleymancılar cemaatine ait yurt yangını faciasıyla ilgili dava devam ediyor. Haklarında 15’er yıla kadar hapis cezası istenen, 2’si tutuklu 14 sanığın yargılandığı davanın 5. duruşması sonrası CHP İstanbul Milletvekili ve Aladağ Yurt Yangını Araştırma Komisyonu üyesi Gülay Yedekci, açıklamalarda bulundu.

Adaletten başka bir yolun olmadığını ifade eden Yedekci, “Yanan evlatlarımızı da, yüreğinde acısı hiç eksilmeyen analarımızı da, çocuklarımızın yanarak can vermesine sebep olacak zemini hazırlayan kişi, kurum ve cemaatleri asla unutmadık, unutmayacağız, unutturmayacağız. Biz bu sürecin, bu acının takipçisiyiz” dedi.

“AKLANMALARINA İZİN VERMEYECEĞİZ”

Aladağ faciasının faillerini aklamalarına izin vermeyeceklerini vurgulayan Yedekci, “Ben öleyim ama evladımın katili cezasını çeksin diyerek feryat eden anaları, ‘Çocuklarımızın canı bu kadar basit mi? O savcı, o hakim vicdanı rahat uyuyabiliyor mu?' diyerek isyan eden aileler yalnız değildir, her zaman yanlarındayız. Aladağ için adalet istiyoruz. Yanarak can veren çocuklarımızın çığlıkları kulaklarımızda, adaletten başka bir yol yoktur. Evlatlarımıza bu zulmü reva görenler cezasını çekene kadar mücadele edeceğiz” ifadelerini kullandı.

“TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ”

CHP İstanbul Milletvekili ve Aladağ Yurt Yangını Araştırma Komisyonu üyesi Gülay Yedekci, katıldığı bir televizyon programında da Aladağ Faciası hakkında açıklamalarda bulunmuştu. Yangının perde arkasını ve faciadan sonra Aladağ giderek yaptığı gözlemleri anlatan Yedekci “Aladağ'da bize gösterilen bir tabloda çocukların ailelerine ödenen paraları gösterdiler bize. Bir canın bedeli kaç paradır? Evladınız ölürse kaç parayla yüreğiniz soğur? Bu nasıl bir anlayıştır, nasıl bir yaklaşımdır? Bunu anlamak mümkün değildir. Bu acının takipçisi olacağız, mahkeme sürecinde de elimizden geleni yapacağız. Bu cezalar yetersizdir ve trajikomik bir durumdur” demişti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Opel,  Online Hizmetleri ve Baharda Ödeme Koşulları ile Aralık’ta İddialı 
Opel,  Online Hizmetleri ve Baharda Ödeme Koşulları ile...
Eski Vali ve Bakan Nevzat Ayaz Vefat Etti
Eski Vali ve Bakan Nevzat Ayaz Vefat Etti