|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Yorgun Polis Sürücüye Dinlenme Odası Vermediler..!
  • Reklam

Yorgun Polis Sürücüye Dinlenme Odası Vermediler..!

Emekli polis Ümit Bilen, yorgun sürücü olduğunu beyan etmesine rağmen, Antalya Alanya Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliğinde bulunan Şoför dinlenme odasında yetkili komiser tarafından kendisine bir süre dinlenmesine izin verilmemesine adeta isyan etti.

14 Temmuz 2020 - 18:14 - Güncelleme: 15 Temmuz 2020 - 16:27

Emekli polis Ümit Bilen, kendisine ait özel aracını kullandığını, beraberinde eşi ve engelli oğlu bulunduğunu, kendisinin araç sürücüsü olarak yorgun olduğunu, emekli memur kimliğini ibraz ederek, Antalya Alanya Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliğinde bulunan Şoför dinlenme odasında bir süre dinlenmek istediğini memur meslektaşlarına bildirdi.

Ancak bu talebinin yetkili komiser tarafından uygun görülmeyerek, dinlenmelerine izin verilmemesine adeta isyan etti.

Emektar polis Ümit Bilen'in sosyal medyada yer alan "POLİS EMEKLİLERİ HAK ARAMA VE HABER PORTALI" isimli polis sayfasındaki 14 Temmuz 2020 tarihli şikayet içerikli paylaşımında şu ifadeler yer aldı :  

"30 yıl Emniyet teşkilatına hizmet ederek bu şerefli meslekten onurumla emekli oldum.

10. 07.2020 günü saat 23.35 sıralarında yanımda eşim Sevim BİLEN ve engelli oğlum Yağız Enes BİLEN ile birlikte kendime ait 10.ES.760 plakalı araç ile yorgun olduğumdan dolayı Alanya Bölge Trafik Denetleme istasyon amirliğine geldim ve görevli arkadaşa emekli memur kimliğimi ibraz ederek istasyonda biraz dinlenmek istediğimi belirttim.

Kapı görevlisi beni içerdeki görevli arkadaşa yönlendirdi.Kendisine durumumu anlattığımda istasyon amirini araması gerektiğini, Istasyonda Şöför dinlenme odası olduğunu ancak bu zamana kadar kimseye kullandırmadıklarını, Amirine sorması gerektiğini söyledi.

Ben de kendisine yıllarca çeşitli Bölge Trafik Denetleme istasyon amirliklerinde çalıştığımı bu odaların yorgun sürücüler için olduğunu söyleyerek dışarıdaki nöbetçi memur arkadaşın yanına gittim.

Daha sonra içerdeki arkadaş telefon ile arayarak yetkili komiserin izin vermediğini söyledi.Bölge Trafik istasyon Amirlikliklerinde bulunan şöför dinlenme odaları bu amaçla yapılmamaşmıdır ki ?.

Ben yıllarca bu teşkilata hizmet etmemiş olsam bile buradan yararlanma hakkım olduğu kanaatindeyim..Bizler çalışırken bu şekilde vatandaşa hizmette bulunduk.

Bu odanın kullandırılması keyfiyete dayalı bir durum olamaz düşüncesindeyim.

Başka kişilerin de mağdur edilmemesi için gereğinin yapılacağı düşüncesi ile saygılarımı sunarım. Bütün çalışan meslektaşlarıma başarılar dilerim."

ÖZEL HABER- HALİS KAHRAMAN- TR HABER AJANSI 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Beykoz’a Hayat Katan Sempozyum
Beykoz’a Hayat Katan Sempozyum
Sahte Peynir Üreten Firmaya 55 bin TL Ceza
Sahte Peynir Üreten Firmaya 55 bin TL Ceza