|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Atak Farma’dan 16 Bin Metrekarelik Tesis Yatırımı
  • Reklam

Atak Farma'dan 16 Bin Metrekarelik Tesis Yatırımı

Pandemi nedeniyle sağlık sektöründe yaşanan talep artışı Atak Farma'nın da kapasitesini artırma yoluna gitmesini sağladı. Dünya'nın 50 ülkesine ihracat yapan Atak Farma, artan talepleri karşılamak adına 2021 yılında 16 bin metrekarelik ilave tesis yatırımı için düğmeye bastı.

30 Eylül 2020 - 03:56 - Güncelleme: 30 Eylül 2020 - 04:25

Pandemi nedeniyle sağlık sektöründe yaşanan talep artışı Atak Farma'nın da kapasitesini artırma yoluna gitmesini sağladı.

Dünya'nın 50 ülkesine ihracat yapan Atak Farma, artan talepleri karşılamak adına 2021 yılında 16 bin metrekarelik ilave tesis yatırımı için düğmeye bastı.

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi'nde Çetin Grup bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Atak Farma, yaklaşık 10 bin metrekare üretim ve depolama faaliyetlerine 16 bin metrekare daha ilave ediyor.  

MODERN TESİS OLUŞTURMAK ÜZERE DÜĞMEYE BASTIK
Çetin Group Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çetin'in 2021 yılında hazır olacak şekilde üç üretim ve proses hattını daha devreye almayı planladıklarını belirtti.  

Çetin, "Aynı yıl 16 bin metrekarelik yeni tesis ve fabrikamızın inşaatının temelini atmak için altyapı ve fizibilite çalışmalarını başlattık ve 2021'in ilk yarısında modern bir tesis oluşturmak üzere düğmeye basacağız." dedi.

PANDEMİDEN SONRADA TALEP GELMEYE DEVAM EDECEKTİR
Sağlık için üretim kapsamında yeni normalde kısa ve orta vadede el, yüzey dezenfektanları ve yine dezenfektan konsepti altında yeni kozmetik ürünlerle ilgili Ar-Ge ve üretim faaliyetlerine devam edeceklerini bildiren Ahmet Çetin, "Bu grup ürünler ve konseptler hayatımızın artık vazgeçilmez bir parçası olacaktır. Her ne kadar pandemi sürecindeki kadar yüksek yoğunlukta olmasa da belirli bir düzeyde talep gelmeye devam edecektir." ifadelerine yer verdi. 

Çetin, Arge-Ge çalışmalarına birçok ürün için yoğun bir şekilde devam ettiklerini sözlerine ekledi.

50'DEN FAZLA ÜLKEYE İHRACAT YAPIYOR
Ürünlerinin yüzde 65'ini 50'den fazla ülkeye ihraç eden Atak Farma'nın Avrupa, Güney ve Kuzey Amerika, Ortadoğu, Afrika ve Rusya pazarlarında önemli bir yere sahip olduğunu belirten Ahmet Çetin, 2019 yılında Birleşik Arap Emirlikleri'nde 16 bin metrekare alan üzerine kurulmuş ikinci tesisin inşaatına başladıklarını kaydetti.

Çetin, "Fabrikamız 2020 şubat ayında tamamlanmış olup, aynı tarihten itibaren yine kozmetik alanında modern tesis ve dolum tesisleri ile faaliyete geçmiştir." açıklamasını yaptı.

500'ÜN ÜZERİNDE LİSANSLI FORMÜL İMAL EDİLİYOR
Atak Farma'nın ana ürün gruplarından da bahseden Ahmet Çetin, "Parfüm, deodorant, sıvı sabun, şampuan, saç bakım ürünleri, cilt bakım ürünleri gibi birçok alanda üretim yapıyoruz."dedi.

Yılda 500'ün üzerinde lisanslı formül imal ettiklerini de anlatan Çetin, "Sağlık için üretim kapsamında Türkiye'de el dezenfektanı, cerrahi maske üretmek ve satışını yapabilmek amacıyla Sağlık Bakanlığı'ndan BİYOSİDAL ürün üretim belgesi aldık."diye konuştu.

YAKLAŞIK YÜZDE 5'İNİ AR-GE'YE AYIRIYOR
Covid-19 sürecinin başladığı dönemden itibaren Blue ve Cosmocare markalı el dezenfektanı ürünlerini e-ticaret platformlarında satışa çıkardıklarına değinen Ahmet Çetin, "Cerrahi maske üretimine başladığımız dönemden itibaren de yine Cosmocare markalı üç katlı yüzde 96 koruma  sağlayan ve bunu yapılan testlerle kanıtlamış ürünümüzü de e-ticaret platformlarında pazarlamaya başlıyoruz."dedi.

Çetin yıllık bazda cirolarının yaklaşık yüzde 5'lik kısmını Ar-Ge çalışmalarına ayırdıklarını belirterek, bu kapsamda önemli girdiler elde ettiklerini belirterek sözlerini tamamladı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Doğu Demirkol Gösteri Sezonuna Başladı
Doğu Demirkol Gösteri Sezonuna Başladı
Mevsim Geçişlerinde Vitaminsiz Kalmanın 5 Nedeni
Mevsim Geçişlerinde Vitaminsiz Kalmanın 5 Nedeni