|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Başkan Çalışkan,Emekli Emniyet Mensupları Buluşması Davetine...
  • Reklam

Başkan Çalışkan,Emekli Emniyet Mensupları Buluşması Davetine Katıldı

TEMÜD-DER Genel Başkanı İsmail Çalışkan, CHP tarafından dün Ankara'da düzenlenen polis emeklilerinin sorunlarının tartışılacağı toplantıya davet edilmesinden dolayı iki üyesi ile birlikte bu toplantıya katıldığını meslektaşlarına duyurdu.

30 Eylül 2021 - 16:50 - Güncelleme: 30 Eylül 2021 - 18:08

Türkiye Emekli Emniyet Müdürleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (TEMÜD-DER) Genel Başkanı İsmail Çalışkan, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)  tarafından dün Ankara'da  düzenlenen polis emeklilerinin sorunlarının tartışılacağı toplantıya davet edilmesinden dolayı iki üyesi ile birlikte bu toplantıya katıldığını meslektaşlarına duyurdu.

Genel Başkan Çalışkan'ın polis whatsapp gruplarında polis emeklilerinin sorunlarının tartışılacağı toplantıya davet edilmesiyle ilgili olarak yaptığı paylaşımda şu ifadeler yer aldı: 

"Kıymetli ağabeylerim ve sevgili kardeşlerim..!

Meslektaşlarımızın özlük haklarının ve statülerinin iyileştirilmesi, her ortamda savunulması Derneğimizin asli görevleri arasındadır.

 Cumhuriyet Halk Partisi tarafından 29.09.2021 tarihinde Ankara'da düzenlenen polis emeklilerinin sorunlarının tartışılacağı toplantıya davet edilmemiz üzerine iki üyemiz ile birlikte katıldık.

Toplantıya bizim dışımızda  yaklaşık 200 kişi katılım göstermiştir.Salonda bir siyası partiyi anımsatacak hiç bir materyalin bulunmaması dikkat çekici olmuştur. 

Toplantının basına açık bölümünde açılış konuşması yapmak üzere söz verildiğinde özetle 3600 ek göstergenin verilmesi ve polis eğitim kurumlarının açılması konularını ifade ettim.

Toplantının basına kapalı bölümünde yaptığım konuşmada 3600 ek gösterge konusunda geniş bir bilgilendirme ile "Eşit işe eşit ücret " ilkesine uygun olarak iç güvenlik hizmetini yapan kuruluşların personeli arasında ayrım yapılmaması ve aynı özlük haklarına sahip olması gerektiğini belirttim. Özlük hakları ile ilgili çözümün 3201 sayılı Emniyet Teşkilatı Kanununa eklenecek maddelerle aşılabileceğini gerekçeleri ile birlikte dile getirdim.

Ayrıca, kapatılan polis eğitim kurumlarının yeniden ve kısa sürede açılması gerektiği, Silahlı Kuvvetler ile Jandarma ve Sahil Güvenlik eğitim kurumları örneği verilerek açıklanmış, yetersiz süre ve kalitede eğitimle alınan yönetici kadroların gelecekte sıkıntılara neden olacağı, Emniyet Teşkilatının bu güne kadar terörle ve organize suçlarla mücadele başta olmak  üzere verilen bütün görevleri ve son olarak  15 Temmuz kalkışmasındaki başarısının arkasında çok iyi eğitim veren Polis Koleji ve Polis Akademisi olduğu gerekçeleriyle birlikte anlatılmıştır. Polis Akademisi başkanının, bu kurumda yetişenleri “ekmek almayı bile bilmeyen” kişiler  ifadesi ile kıskanması ve bilinen  bakış açısıyla  bu okulların açılmaması halinde, orta ve uzun vadede  milli güvenliğimizin korunmasında, teşkilatın kendisine verilecek görev ve sorumlukları yerine getirilmesinde  zafiyet meydana geleceği ifade edilmiştir.

Ayrıca, devasa bir teşkilat olan Emniyet Genel Müdürlüğü’nün kabına sığmadığını teşkilat yapısını mutlaka değişmesi ve  buna göre yapılanmasının  gerekliliğini de ifade ettim. 
Meşru zeminde, davet edilen veya edilmeyenen her ortamda, çalışanı ve emeklisiyle meslektaşlarımızın ve teşkilatımızın sorunlarını dile getirmeye, derneğimizi tanıtmaya devam edeceğiz.
Bilgilerinize sunarım."

 

TR HABER AJANSI-**ÖZEL HABER-**HALİS KAHRAMAN

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Uzman Posta ve Uyumsoft İş Birliği Anlaşması İmzaladı
Uzman Posta ve Uyumsoft İş Birliği Anlaşması İmzaladı
Üreten İnsanlarımızın Kapısını Dünyaya Açıyoruz
Üreten İnsanlarımızın Kapısını Dünyaya Açıyoruz