|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

Başkan Güleçyüz’den Nevruz Kutlama Mesajı
  • Reklam

Başkan Güleçyüz'den Nevruz Kutlama Mesajı

Fahri Trafik Müfettişleri (FTM) Derneği Başkanı Av. Sami Güleçyüz, 21 Mart Nevruz bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

21 Mart 2020 - 15:22

Merkezi İstanbul'da bulunan Fahri Trafik Müfettişleri (FTM) Derneği Başkanı Av. Sami Güleçyüz, Dernek yönetim kurulu adına,  21 Mart Nevruz bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Güleçyüz, her yıl ülkemizde baharın gelişini müjdeleyen 21 Mart'ta kutlanan Nevruz Bayramı kutlama mesajında, Nevruz Bayramı'nın önemli bir kültürel değer olduğundan bahsederek, "Türk milletinin sahip olduğu ve nesilden nesle aktararak günümüze kadar yaşattığı önemli kültür değerlerinden biri olan Nevruz Bayramı; içerdiği güçlü anlamlarıyla yeni bir uyanışa, barışa, dostluğa ve kardeşliğe verilen önemin en güzel sembollerinden birisidir.

Türkistan’dan Balkanlar’a kadar uzanan geniş bir coğrafyada doğanın uyanışıyla birlikte kutlanan Nevruz, zengin kültürümüzün değerlerini ve çeşitliliğini yansıtan; kardeş Türk Cumhuriyetleriyle aramızdaki milli ve kültürel bağlarımızı pekiştiren, geçmişten günümüze büyük bir coşkuyla kutladığımız ve geleceğe taşıma azminde olduğumuz önemli zenginliklerimizdendir.

Türk dünyasında ve ülkemizde yüzyıllardan beri bayram olarak kutlanan Nevruz, millet olarak bir arada huzur içerisinde yaşama arzusunun kuvvetlendiği; karşılıklı sevgi, dayanışma ve hoşgörünün yaşandığı ortak bir kültür mirasımızdır.

Tarihimizin derinliklerinden günümüze kültür ırmağından akıp gelen, yeniden doğuşu simgeleyen Nevruz kültürü bizden sonraki nesillerle de akıp gidecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle ; Nevruz’un birliğimizi, beraberliğimizi ve kardeşliğimizi daha da güçlendirmesini temenni ederek , Türkiye genelinde trafik güvenliğinin sağlanması için 7/24 gönüllü olarak trafik denetimi yapan 36 bini aşkın Fahri Trafik Müfettişi dostlarımız ve Türk milletinin Nevruz Bayramı’nı yürekten kutluyorum.." ifadelerini kullandı
 

ÖZEL HABER- **Halis KAHRAMAN / Türkiye Haber Ajansı
 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Görevli Polis, emekli polis kimliğini TANIMIYOR mu ?
Görevli Polis, emekli polis kimliğini TANIMIYOR mu ?
Başkan Nazlıpınar'dan 15 Temmuz mesajı
Başkan Nazlıpınar'dan 15 Temmuz mesajı