|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

Bir Delinin Hatıra Defteri’ Ağlattı

Bir Delinin Hatıra Defteri’ Ağlattı

Anadolu Üniversitesi tarafından düzenlenen Uluslararası Tiyatro Festivali’nde sahnelenen oyunlardan biri de ‘Bir Delinin Hatıra Defteri’ oldu. Rus yazar Nikolay Vasilyeviç Gogol’un eseri olan oyun, izleyenleri ağlattı.

03 Kasım 2019 - 01:22

Anadolu Üniversitesi tarafından düzenlenen Uluslararası Tiyatro Festivali’nde sahnelenen oyunlaradan biri de ‘Bir Delinin Hatıra Defteri’ oldu. Rus yazar Nikolay Vasilyeviç Gogol’un eseri izleyenleri ağlattı.

Tiyatro severlerle Atatürk Kültür Merkezi Sahnesi’nde buluşan ‘Bir Delinin Hatıra Defteri’, Çar 1. Nikolay’ın baskıcı devrinde yaşamış küçük bir devlet memurunun müdürünün kızına duyduğu aşkın da eklenmesi ile deliliğe doğru gidişatını hikâye ediniyor.

Oyunun sonunda duygusal anlar yaşayan izleyiciler gözyaşlarını tutamazken Erdal Beşikçioğlu, uzun süre ayakta alkışlandı.

Erdal Beşikçioğlu, ‘Bir Delinin Hatıra Defteri’ni sahnelemeden önce Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı öğrencileriyle bir araya geldi. Beşikçioğlu, söyleşide oyunla ilgili bilgiler verirken deneyimlerini de paylaştı. Erdal Beşikçioğlu, mesleğinde en büyük motivasyonun seyirciler olduğunu dile getirirken öğrencilere kariyerlerine başladıktan sonra neler yapmaları gerektiği konusunda önemli tavsiyeler de bulundu.

Festival boyunca sahnelenecek diğer oyunlar şöyle;

5 Kasım: Don Kişot’um Ben

7 Kasım: Joseph K.

8 Kasım: Zengin Mutfağı

9 Kasım: Kürk Mantolu Madonna

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İl Emniyet Müdürü Akay'dan Polis Derneğine Ziyaret
İl Emniyet Müdürü Akay'dan Polis Derneğine Ziyaret
Santa Farma OTC Ürün Pazarına Girdi!
Santa Farma OTC Ürün Pazarına Girdi!