|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Fazıl Say Kararı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Fazıl Say Kararı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ünlü piyanist Fazıl Say'ın yarın Ankara'da gerçekleşecek Truva Sonatı konserine katılma kararı aldı.

17 Ocak 2019 - 15:29

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ünlü piyanist Fazıl Say'ın yarın Ankara'da gerçekleşecek Truva Sonatı konserine katılma kararı aldı.

Say, geçen günlerde telefonda Cumhurbaşkanı Erdoğan'la görüşerek, kendisini konsere bizzat davet etmişti.

Piyanist Fazıl Say, bir süre önce annesinin vefatı dolayısıyla kendisini arayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı, Truva Sonatı prömiyerine davet etmişti. Erdoğan'ın bu konsere katılacağı öğrenildi.

SAY'IN TEKLİFİNE ERDOĞAN'DAN OLUMLU YANIT
Piyanist Say, Erdoğan'a bizzat konsere katılması için davet göndermişti. Erdoğan'dan "Program uyarsa katılırım" yanıtını alan Say'ın beklediği haber geldi. Erdoğan'ın yarın Truva Sonatı'ndaki Say konserine öğreneceği öğrenildi.

AK PARTİ: DAVETE OLUMLU YANIT VERDİ
AK Parti sözcüsü Ömer Çelik, Erdoğan'ın Fazıl Say'ın konserine katılıp katılmayacağı ile ilgili soruya şu şekilde yanıt vermişti:
"Cumhurbaşkanımız sanatsal organizasyonlara çok daha fazla katılmak istiyorlar.Fazıl Say konserine de katılmayı istiyor. Davete olumlu yanıt verdi. Ancak tabi görüşmeleri ve gündemi çok yoğun. Umarım konser günü çok önemli bir gündem önümüze çıkmaz. Eğer bir sıkıntı olmazsa Sayın Cumhurbaşkanı konsere katılacaklar.'

TAZİYE TELEFONU SONRASI DAVET ETMİŞTİ
Annesini hayatını kaybetmesinden sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan taziye telefonu alan Say, şu şekilde konuşmuştu:
"Çok samimi, çok sahiplenici, çok gerçekti… Taziyelerini çok samimi, sıcak bir tonda, çok gerçek bir şekilde iletti. Ben de teşekkür ettim bu güzel davranışa, 'Beni düşündüğünüz için teşekkür ederim' dedim."
Say, bu samimi sohbetin ardından Erdoğan'ı konserine davet etmişti. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TÜSİAD SD2 Üçüncü Dönemi Başlıyor
TÜSİAD SD2 Üçüncü Dönemi Başlıyor
PayU’dan, Refah Üzerine Küresel Araştırma
PayU’dan, Refah Üzerine Küresel Araştırma