|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

DİB Ve MEB Personeline Yönelik Sosyal Uyum Çalıştayları
  • Reklam

DİB Ve MEB Personeline Yönelik Sosyal Uyum Çalıştayları

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve UNHCR ile işbirliği içerisinde düzenlenecek olan Diyanet İşleri Başkanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı Personeline yönelik Sosyal Uyum Çalıştayları, yurt genelinde birçok şehirde İl Göç İdaresi Müdürlükleri tarafından gerçekleştirilmektedir.

13 Ocak 2020 - 15:35

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve UNHCR ile işbirliği içerisinde düzenlenecek olan Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) ve Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Personeline yönelik Sosyal Uyum Çalıştayları, yurt genelinde birçok şehirde İl Göç İdaresi Müdürlükleri tarafından gerçekleştirilmektedir.

İstanbul'da Diyanet İşleri Başkanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı Personeline yönelik 14. ve 15. Sosyal Uyum Çalıştayları düzenlenecek.

Ülkemizde uluslararası koruma/geçici koruma kapsamında bulunan yabancılarla ev sahibi toplumun sosyal uyumunu artırmak, uluslararası koruma ve geçici koruma usullerine ilişkin süreçlerin daha iyi bilinmesini sağlamak, Türk toplumunun sosyal uyumla ilgili bilgisini artırmak ve bu konulara ilişkin doğru bilinen yanlışlarla ilgili sorunları çözmek amacıyla, yerel topluma doğru bilgiyi etkin olarak ulaştıracaklarına inanılan Diyanet İşleri Başkanlığı personeli ile Milli Eğitim Bakanlığı personeline bilgilendirme sağlanacak. 

Çalıştaylar 15 Ocak 2020 Dedeman Otel Gayrettepe ve 16 Ocak 2020 Green Park Bostancı olmak üzere Anadolu ve Avrupa yakasında iki gün şeklinde gerçekleşecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Polis Derneği Başkanı EMEKLİLER GÜNÜ'nü kutladı
Polis Derneği Başkanı EMEKLİLER GÜNÜ'nü kutladı
Yabancı Plakalı Toplu Ulaşım Araçlarına İlişkin KARAR
Yabancı Plakalı Toplu Ulaşım Araçlarına İlişkin KARAR