|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

Diyarbakır’da Bölücü Terör Örgütüne Darbe
  • Reklam

Diyarbakır'da Bölücü Terör Örgütüne Darbe

Diyarbakır Valiliği Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığınca yapılan operasyonda; bölücü terör örgütü mensuplarınca kullanılan (1) adet kış sığınağı tespit edildi. Sığınakta adeta bir cephane ve yüzlerce kilo gıda maddesi ele geçirilerek imha edildi.

17 Ocak 2020 - 03:33 - Güncelleme: 17 Ocak 2020 - 07:39

Diyarbakır Valiliği, Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığınca, Lice ilçesi kuzeyinde kalan dağlık ve kırsal alanında, 14 Ocak 2020 Salı günü icrasına başlanan Şehit J.Asb.Kd.Çvş. Yücel KIR Operasyonu başarıyla tamamlandı.

Diyarbakır Valiliği tarafından yapılan açıklamaya göre; söz konusu operasyonda; bölücü terör örgütü mensuplarınca kullanılan (1) adet kış sığınağı tespit edildi. Sığınak, tahrip edilerek kullanılamaz hale getirildi.

 

Gerçekleştirilen temas ve adli arama sonucunda, bahse konu sığınak, ağaçlık, kayalık alan ve toprağa gömülü jelikan bidon içerisinde;

(18) adet el bombası, (500) kg Amonyum nitrat, (300) gr C-4 Plastik patlayıcı, (2) adet Roketatar mühimmatı, (5) adet Roketatar mühimmatı sevk fişeği, (40) adet büyük pil, (350) adet tüfek askı kayışı, (210) adet palaska, (15) adet terörist kıyafeti ile

500 kg gıda malzemesi ve çok sayıda giyim malzemesi ele geçirildi.

Delil niteliğine haiz olan malzemelere el konuldu, el bombası, mühimmat, patlayıcı madde, amonyum nitrat ile diğer malzemeler Patlayıcı Madde İmha (PAMİ) Timi tarafından yerinde imha edildi.

Bu arada, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca haklarında “Terör Örgütüne Yardım ve Yataklık Yapmak’’ suçundan soruşturma başlatılan A.A ve V.A. İsimli şahıslar da yakalanarak adli işlemlere başlanıldı.

Diyarbakır Valiliği açıklamasında “Bölgemizde yaşayan vatandaşlarımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması ve terörle mücadele kapsamında yürütülen operasyonlara artan bir azim ve kararlılıkla devam edilmektedir.” Denildi.

Haber: Türkiye Haber Ajansı / Diyarbakır

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Atak Farma'dan 16 Bin Metrekarelik Tesis Yatırımı
Atak Farma'dan 16 Bin Metrekarelik Tesis Yatırımı
Ermenistan Yine Azerbaycan’a Saldırdı
Ermenistan Yine Azerbaycan’a Saldırdı