|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
EGM Aktaş, PTT Yönetim Kurulu üyeliğine atandı
  • Reklam

EGM Aktaş, PTT Yönetim Kurulu üyeliğine atandı

Çifte koltuklu bürokratlara emniyet teşkilatının tepe ismi de eklendi. Vali-Emniyet Genel Müdürü (EGM) Mehmet Aktaş, PTT Yönetim Kurulu üyeliğine atandı. Aktaş'ın 5 bin lira civarında ikinci maaş alacağı ifade edildi.

26 Mayıs 2021 - 12:56 - Güncelleme: 26 Mayıs 2021 - 14:22

Çifte koltuklu bürokratlara emniyet teşkilatının tepe ismi de eklendi. Vali-Emniyet Genel Müdürü (EGM) Mehmet Aktaş, PTT Yönetim Kurulu üyeliğine atandı.

Aktaş'ın 5 bin lira civarında  ikinci maaş alacağı ifade edildi. 

Emniyet Teşkilatı'nın  başına 2019 yılında getirilen Mehmet Aktaş'ın bir ay önce 26 Nisan 2021 günü de PTT'ye Yönetim Kurulu üyesi yapıldığı ortaya çıktı.

5 BİN LİRA CİVARINDA İKİNCİ MAAŞ ALACAK

Aktaş, Emniyet Genel Müdürlüğü ücretinin yanı sıra, PTT'den Yönetim Kurulu özlük haklarından da yararlanacak.

Mehmet Aktaş 5 bin lira civarında olan ikinci maaşını da böylece almış olacak. PTT ile hiçbir ilgisi olmayan Mehmet Aktaş, Aksaray-Gülağaç, Malatya-Kuluncak, Muş-Hasköy, Düzce-Cumayeri ve Rize-Çayeli ilçelerinde Kaymakamlık yaptıktan sonra 1 Haziran 2016'da Karabük Valiliği'ne atanmıştı. 30 Haziran 2017'de ise Şırnak Valisi olmuştu.

18 Temmuz 2019 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan Atama Kararnamesi ile Emniyet Genel Müdürü olarak atanan Aktaş,  20 Temmuz 2019 tarihinden beri bu  görevi yürütmektedir.

AYLIK GELİRİ 176 BİN LİRA GELİRİ OLAN  BÜROKRAT VAR 

CHP'li vekil Deniz Yavuzyılmaz tepkisini şöyle dile getirdi:

“Emniyet Genel Müdürünün PTT ile ne ilgisi var? Benzer örnek çok. Nadir Alpaslan, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı. 28 bin lira Bakanlık maaşının yanı sıra, Kuveyt Türk Katılım Bankası Yönetim Kurulu'ndan aylık 64 bin lira ve 84 bin lira da kâr payı alıyor. Aylık geliri 176 bin lira. Eski Aile Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk da KARDEMİR yönetim kuruluna girdi. Aylık 39 bin lira alıyor.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Uyumsoft’un Kurumsal Hizmetler Genel Müdürü Özkan Metin Oldu
Uyumsoft’un Kurumsal Hizmetler Genel Müdürü Özkan Metin Oldu
Spor Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken 8 Altın Kural
Spor Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken 8 Altın Kural