|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Emektar polislere 3600 talebi için hep aynı CEVAP
  • Reklam

Emektar polislere 3600 talebi için hep aynı CEVAP

Emektar polislere 3600 ek gösterge talebini içeren dilekçelerine Emniyet Genel Müdürlüğü'nce hep aynı cevap yazısı gönderiliyor..

03 Ağustos 2020 - 17:10 - Güncelleme: 03 Ağustos 2020 - 17:43

Türkiye'nin dört bir yanında yaşayan emektar polisler, Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER) aracılığıyla, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a iletilmesi talebiyle, tüm Polis Emeklilerine bir defaya mahsus olmak üzere 3600 ek göstergenin verilmesini isteyen birer dilekçe gönderdiler..

Emektar polislerin bu dilekçelerine, Emniyet Genel Müdürlüğü'nce hep aynı cevap yazısının  gönderildiğini ortaya çıktı...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın her seçim öncesi, " Polis, Öğretmen, Hemşire ve Din görevlilerimizin emeklilik ek göstergelerini 3600 'e çıkaracağız.." vaadin üzerinden aylar geçmesine rağmen, bu vaadin gereğinin yapılmaması geçim sıkıntısı çeken emektar polisleri üzüyor.. İstanbul'da yaşayan emektar polis Halis Kahraman'a 3600 ek gösterge talebini içeren dilekçesine Emniyet Genel Müdürlüğü'nce verilen cevabi yazı da şu ifadeler kullanıldı : 

"Sayın HALİS KAHRAMAN,

T.C. Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER)’ ne 19.06.2020 tarihinde yapmış olduğunuz 2002891968 sayılı başvurunuz 29.07.2020 tarihinde  Emniyet Genel Müdürlüğü STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRE BAŞKANLIĞI tarafından cevaplanmıştır:

Konuyla ilgili olarak, kamu görevlilerinin ve emeklilerin aylık, ödenek ve diğer özlük işleri kanunlarla düzenlenmekte olup, talebiniz değerlendirmeye alınmıştır.

Bilgilerinize sunulur."

Halis Kahraman'ın CİMER aracılığıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan'a iletilmesi talebini içeren  ve tüm polislere 3600 ek gösterge verilmesi istenilen 19.06.2020 tarihli dilekçesinde şu ifadeler yer almıştı.: 

" Sayın Cumhurbaşkanım, bir polis emeklisi olarak maddi yönden geçim sıkıntısı çekmekteyim.

Seçim öncesi polis ve emeklilerine vermiş olduğunuz tahsil farkı gözetmeden 3600 ek gösterge sözünüzü bir umutla beklemekteyiz.

Vermiş olduğunuz sözün üzerinden iki (2) tam yıl geçmiştir. 150 bin polis emeklisi dolayısıyla ailesi ile birlikte en az 600 bin polis emeklisi bu konuda çok rahatsızdır.

İstismar edildiğine ve kandırıldığına inanmaktadır. Bu önyargının kırılması ve polis emeklisinin geçimine katkı sağlaması, mağduriyetinin giderilmesi için bir an önce sözünüzün yerine getirilmesi umutla beklentimizdir.

Acilen tıpkı emekli Astsubaylarda olduğu üzere tahsil farkı gözetilmeksizin yani yüksek okul şartı olmadan tüm Polis Emeklisine bir defaya mahsus olmak üzere 3600 ek göstergenin verilmesini öngören yasa teklifinin AK Parti milletvekilleri tarafından hazırlanarak TBMM Başkanlığına gönderilmesini talep ediyorum.

Polis emeklisinin geçimine katkı sağlaması, mağduriyetinin giderilmesi için polislere vermiş olduğunuz 3600 ek gösterge sözünüzün bir an önce yerine getirilmesi umutla beklentimizdir.

 Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı sıfatlarınızla bu talebimin yasal düzenleme yapılarak gereğinin gerçekleştirilmesi için AK Parti milletvekillerine talimat vermeniz hususunu ;

 Arz ederim."

 

ÖZEL HABER-** AHMET KAPLAN-** TR HABER AJANSI 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
‘Yağma Yok Tazminatlarımızı Gasp Ettirmeyeceğiz’
‘Yağma Yok Tazminatlarımızı Gasp Ettirmeyeceğiz’
Bakan Elvan'dan İş Dünyasına; 'Adımlarımızı Hızla Atacağız'
Bakan Elvan'dan İş Dünyasına; 'Adımlarımızı Hızla...