|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

Erdoğan’dan Yabancı Medya Temsilcilerine Açıklamalar

Erdoğan'dan Yabancı Medya Temsilcilerine Açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beşiktaş'ta bulunan Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde yabancı medya temsilcileriyle bir araya geldi.

20 Haziran 2019 - 14:17

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yabancı medya temsilcileri ile buluşmasında açıklamalarda bulundu.

Erdoğan açıklamasında, Mursi'nin ölümüyle ilgili olarak, "Bir Cumhurbaşkanı 20-25 dakika can çekişiyor ve en ufak bir müdahale yapılmıyor. Ailesi vasiyetini yerine getirmek istiyor, ailesine naaşını vermiyorlar. Sisi denilen kişi şu anda Mısır'da böyle bir yöneticidir. Ben kendisi için her zaman onu söylüyorum; bir zalimdir, bir demokrat değildir" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beşiktaş'ta bulunan Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde yabancı medya temsilcileriyle bir araya geldi.

Erdoğan'ın açıklamaları:

Bugün yalnızca sadece Avrupa ülkelerinde 5.5 milyon civarında vatandaşımız var. Latin Amerika'da bile oralara göç eden özellikle vatandaşlarımızın olduğunu biliriz. Libyalı, Yemenli kardeşlerimizin de sıkıntısı bizim sıkıntımızdır. Buradaki sorunlarla ilgilenirken asla, bunu özellikle ifade ediyorum, yayılmacı bir anlayış içinde değiliz.

Batı'da yükselen İslam düşmanlığına, Neonazi terörüne dikkat çekiyoruz. Terör örgütleri ile ilgili sergilenen çifte standarda bunun için karşı çıkıyoruz. Mursi'nin vefatı ile bir kez daha gözler önüne serilen Mısır'daki demokrasi katliamına bunun için tepki gösteriyoruz.

"SİSİ BİR ZALİMDİR"

Cemal Kaşıkçı cinayetinin unutulmasına nasıl rıza göstermemişsek Mursi'nin dramının da unutturulmasına izin vermeyeceğiz. Darbecilerin yaptığı açıklamalar ne Mısır halkının ne de uluslararası kamuoyunun vicdanını rahatlatmaktan uzaktır. Basına abluka şüpheleri daha da artırmaktadır. Bir Cumhurbaşkanı 20-25 dakika can çekişiyor ve en ufak bir müdahale yapılmıyor. Ailesi vasiyetini yerine getirmek istiyor, ailesine naaşını vermiyorlar. Sisi denilen kişi şu anda Mısır'da böyle bir yöneticidir. Ben kendisi için her zaman onu söylüyorum, bir zalimdir, bir demokrat değildir. Bu ifadelerimiz Sisi ve etrafındakileri rahatsız edebilir ama önemli olan bu dünyada haklıların yanında yer alanların buna nasıl baktığıdır. Gazetecilik hakikat arayışıdır. Medya özgürlüğü bunun için vardır. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Doğa Koleji Mağdurlarına Fidol Okulları Kucak Açtı
Doğa Koleji Mağdurlarına Fidol Okulları Kucak Açtı
Yarım Günde 45 Bin Topladı
Yarım Günde 45 Bin Topladı