|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

Erzurum KOSGEB Vekâletine ve Bürokrasi Tıkanıklığına Tepki!

Erzurum KOSGEB Vekâletine ve Bürokrasi Tıkanıklığına Tepki!

Bingöl KOSGEB İl Müdürünün Erzurum KOSGEB Müdürlüğüne de vekâlet etmesini eleştiren BİRKONFED Erzurum Temsilcisi Muhammed Zeki GÖZELER, iş adamlarının bürokrasi tıkanıklıkları nedeni ile her geçen gün daha da sıkıntılı hale gelmeye başladığını söyledi.

27 Kasım 2017 - 01:52 - Güncelleme: 27 Kasım 2017 - 02:19

BİRKONFED İş Dünyası Konfederasyonu Erzurum Temsilcisi Muhammed Zeki GÖZELER, iş adamlarının bürokrasi yollarında yaşanan tıkanıklıklar nedeni ile her geçen gün daha da sıkıntılı hale gelmeye başladığını Cazibe Merkezi Projelerin destek beklediğini söyledi.

AK Parti hükümetlerinin her dönem iş dünyasına özel önem gösterdiğini ifade eden Gözeler, tüm bu hassasiyetlere rağmen bürokraside görevli personel veya yöneticilerin ihmalleri yüzünden iş dünyasının ciddi sıkıntılar ile karşı karşıya kaldığını belirtti.

Erzurum KOSGEB İl Müdürünün başka bir ile atanmasının ardından, Bingöl KOSGEB İl Müdürünün Erzurum KOSGEB Müdürlüğüne de vekâlet etmesini eleştiren BİRKONFED İş Dünyası Konfederasyonu Erzurum Temsilcisi Muhammed Zeki Gözeler, sözlerine şöyle devam etti;

“Bir taraftan hükumetin belirlediği esnafa yönelik teşvik ve destek paketleri bir bir açıklanırken ve bu alanlara ciddi bütçeler aktarılırken, öte yandan desteklerin iş dünyasına açılan yüzü konumundaki kamu kurumlarında ciddi bir yorgunluk ve adeta ihmal dizisi ile karşı karşıyayız.

Cazibe Merkezi Projeleri koordinatörü KUDAKA yanı sıra, KOSGEB desteklerine de başvuran iş dünyası üyeleri, ya yaptığı başvurular ile ilgili geri dönüşümlü hiçbir şekilde alınmadığı veya çok uzun süreler ardından olumlu veya olumsuz cevaplar alabildiklerini dile getirmekte. Yapılan başvurular ile ilgili bilgi taleplerine ise her seferinde, ya personel yetersizliği ve yoğunluktan bahsedilmekte veya genel müdürlük veya başkanlıklardan henüz cevap gelmedi mesajları verilmekte.”

BİNGÖL KOSGEB İL MÜDÜRÜ ERZURUM BAŞVURULARINI DEĞERLENDİRİYOR

Erzurumlu iş adamlarının başvurularını Bingöl KOSGEB İl Müdürünün değerlendirdiğine dikkat çeken Gözeler, açıklamasını şu cümlelerle tamamladı:

“Erzurum KOSGEB İl Müdürünün başka bir ile atanmasının ardından boşalan İl Müdürlüğü koltuğunun uzun süredir atama ile doldurulamaması ve buna istinaden Bingöl KOSGEB İl Müdürünün vekâleten Erzurum başvurularını değerlendirmede tutmasını ise tamamen anlamsız buluyoruz.

Erzurum gibi bir Büyükşehir İl Müdürlüğü kadrosunun bu kadar uzun süre boş kalması bölge yatırımcısını da olumsuz yönde etkilemiştir.

Tüm bunların neticesinde, bu kurumlara başvuruda bulunan iş adamları veya yeni girişimciler sıkıntılı süreçler geçirmekte ve karşılaşılan bu sorunlardan dolayı iş dünyası ciddi bir problemler yaşamaktadır.

Bölgemizin cazibe merkezi konumunda olması yanı sıra yatırım desteklerinde ön planda tutulduğuna dair söylemler bu tarz aksaklıklar sebebi ile maalesef boşlukta kalmaktadır.

Bizler iş dünyasının temsilcisi olarak, öncelikli olarak Erzurum KOSGEB’e ivedi bir şekilde il müdürünün atanması için gerekli işlemlerin başlatılmasını ve bununla birlikte KUDAKA tarafından başvuruları alınan Cazibe Merkezi Projeleri seçimlerinde, özellikle Erzurumlu iş adamlarına ait başvurulara pozitif ayrımcılık yapmalarını bekliyoruz.

Bu anlamda özellikle tüm Erzurum vekillerini ve üst düzey bürokratlarımızı iş dünyasının sorunlarına eğilmesi ve sorunlarına çözüm üretebilmesi amaçlı göreve davet ediyoruz.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kanserden korunmanın yolları, Sarıgazi Peyami Safa ilkokulu’nda konuşuldu
Kanserden korunmanın yolları, Sarıgazi Peyami Safa ilkokulu’nda...
Şehirlerarası yük taşımacılığı yapan araçlar denetlendi
Şehirlerarası yük taşımacılığı yapan araçlar denetlendi