|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

Görevli Polis, emekli polis kimliğini TANIMIYOR mu ?
 • Reklam

Görevli Polis, emekli polis kimliğini TANIMIYOR mu ?

Emekli polis Hasan Ali Işık, Iğdır Merkez polis Karakol Amirliğinde görevli meslektaşlarının yeni polis kimliğini tanımayan meslektaşlarının kendisine yönelik kaba tavırlarına maruz kalınca adeta isyan etti.

15 Temmuz 2020 - 14:47 - Güncelleme: 15 Temmuz 2020 - 15:51

Emekli polis Hasan Ali Işık, Iğdır Merkez Polis Karakol Amirliğinde görevli meslektaşlarına emekli polis olduğunu beyan ederek, yeni polis kimliğini ibraz edince kimliği tanımayan meslektaşlarının kendisine yönelik kaba tavırlarına maruz kalınca adeta isyan etti.  

Hasan Ali Işık, sosyal medya paylaşımında, " Acaba  Emniyet Genel Müdürlüğü yeni kimliklerin resmini birimlere göndermiyor mu ? Merak ediyorum.." ifadelerini kullandı.

Emektar polis Hasan Ali Işık, sosyal medyada yer alan " TÜM EMEKLİ EMNİYET MENSUPLARI GÜÇ BİRLİĞİNE DAVET PORTALI" isimli polis sayfasındaki 15 Temmuz 2020 tarihli şikayet içerikli paylaşımında şu ifadeler yer aldı :  

"Dün Iğdır merkez polis karakol amirliğine yolum düştü.. Emekli polis olduğumu söyleyip kimliğimi gösterdim.. Çok bilmiş polis,"Bu kimlik sahte emekli polislerin kimliğinde büyük harflerle "EMEKLİ "  yazıyor dedi, Beni komiser yardımcısına götürdü. Ona 2 silah ruhsatı, 1 sürücü belgesi ,1 nüfus cüzdanı verdim, personel şubeden sorgulatın..dedi. Neyse ki sahtecilikten işlem yapılmadı..!

Yarım saat orada bekledim yarım saatte 25 yaşlarında 3 sefer 2'şer memur yeniden kimliklerimi istedi. İçerıde yarım saat kaldı, kimlikleri öyle bir verdilerki sanki düşmana verir gibi neyseki sahte evraktan işlem yapılmadan oradan çıkabildim..

Acaba  Emniyet Genel Müdürlüğü yeni kimliklerin resmini birimlere göndermiyor mu ?

Merak ediyorum..Yine de o memurları Allaha emanet ediyorum.."

 

ÖZEL HABER-** HALİS KAHRAMAN-** TR HABER AJANSI 

YORUMLAR

 • 5 Yorum
 • Ekba
  3 hafta önce
  Emekli polis kimliklerinin 2018 yılında değiştiğini ve üzerinde eski kimlik olanlar 2020 sonuna kadar değiştirmesi gerektiğini ben bu haberi okuyunca öğrendim. ve de Sakarya emniyet Müdürlüğüne giderek yeni kimlik müracaatı yaptım. Demek ki EGM bunu kimseye duyurmamış. çok yazık..
 • Vedat BULUT
  3 hafta önce
  Geçmiş olsun kardeşim bunlar genç kardeşlerimiz kusuruna bakma bir gün benim başıma da geldi . Manavgat ta Irmak kenarında üç arkadaş oturuyorduk ekip aracı geldi kimlik istedi bende Emekli kimliğimi uzattım. Bana aynen su ifadeyi kullandı Emekli olman hiç bir sey ifade etmiyor benim için deyip beni GBT sorgusu yaptı ve çekip gitti. O polisler ve o tip insanları bu teşkilata alanlar utansın daha nelerle karsilasiriz bizler
 • İlker
  3 hafta önce
  Iğdır merkez polis karakolunda o emekli polis kardeşimize böyle davranan kadroyu derhal ihraç etmeleri gerekir. Desene emekli kardeşim. Kimliklerimizi kıralım böyle davranan polislerin yüzünden emekli polisim demeye utanır olduk.
 • Hakkı cidalcıoğlu
  3 hafta önce
  O kimliği tanımayan ve personel şubeden sorun diyen komiser dahil hakkında işlem yapmayan şube müdürü ve daha yukarısı müdürleri de ben allaha havale ediyorum.
 • şerafettin şanlı
  3 hafta önce
  sadece emniyette değil, toplumun hemen her kesiminde bu gibi davranışlarla karşılaşmamak sürpriz sayılır oldu.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
‘Sarp Kaya’dan Yeni Şarkı ‘Ne Var Ne Yok’
‘Sarp Kaya’dan Yeni Şarkı ‘Ne Var Ne Yok’
Türkiye'de Can kaybı 5813’e Vaka Sayısı 238 bin 450'ye Yükseldi
Türkiye'de Can kaybı 5813’e Vaka Sayısı 238 bin 450'ye...