|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

Hepgül Musıkî Topluluğu Gönüllere İz Bıraktı

Hepgül Musıkî Topluluğu Gönüllere İz Bıraktı

Şef Selma Hepgül yönetiminde, Türk Sanat Müziği’nin unutulmaz eserlerini seslendiren Hepgül Musıkî Topluluğu Gönüllere İz Bıraktı…

26 Ocak 2019 - 23:45

Şef Selma Hepgül yönetiminde, Türk Sanat Müziği’nin unutulmaz eserlerini seslendiren Hepgül Musıkî Topluluğu Gönüllere İz Bıraktı…

Türkiye’nin önemli sanatçılarından, müzik severlerin hatıralarından silinmeyen ünlü gazinoların assolisti, Türk Sanat Müziğinin usta seslerinden Selma Hepgül, muhteşem sesiyle gönüllerdeki tahtını korurken, yetiştirdiği koro ve solistleri ile de müzikseverlerin gönüllerine hitap etmeye devam ediyor.  

Musiki Çalışmalarını Kızıltoprak'ta bulunan Kadıköy Belediyesi Zühtü Paşa Gönüllü Evi'nde yapan Şef Selma Hepgül Yönetimindeki Hepgül Musıkî Topluluğu Türk Sanat Müziği Korosu, 25 Ocak 2019 Cuma günü akşamı saat 20.00'de Kadıköy Halk Eğitim Merkezi konser Salonu'nda unutulmaz bir konser verdi.

Sunuculuğunu Dr. Özer Öztekin’in yaptığı özel geceye, Ateşböceği Ercan' olarak tanınan usta oyuncu Ercan Bostancıoğlu, Kadıköy Belediyesi Gönüllü Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi Nesibe Müsevitoğlu, Uluslararası ünlü Sanatçımız, söz yazarı, şair ve astrolog Madamme Efsane Belkıs Aygen, söz yazarı ve bestekar Hüsamettin Elçi, söz yazarı, bestekar ve Keman Virtüözü, TRT Sanatçısı Talat Er, Yazar, Ressam, Şair, Bestekar Perihan Koca, birbirinden ünlü bestekarlar, söz yazarları, sanatçılar ve çok sayıda davetli katıldı.

‘KELEBEK GİBİ SÜZÜLEN’ ŞEF

Hepgül Musıkî Topluluğu, ‘Kelebek Gibi Süzülen’ Şef Selma Hepgül yönetiminde düzenlenen Türk Sanat Müziği Kış Konseri ile müzikseverlerin karşısına çıktı.


Hepgül Musıkî Topluluğu Türk Sanat Müziği korosunda görev alan gönüllü sazende ve sanatçılar tarafından onlarca solo ve koro Türk Sanat Müziği eseri büyük beğeni toplayan performans ile seslendirildi.

Hepgül Musıkî Topluluğu Korosunun Kış Konserine, Kadıköylüler de yoğun ilgi gösterdi. Salonun tamamen dolduğu etkinlikte, birçok kişi konseri ayakta takip etti. Konser, davetlilerden büyük alkış aldı.

Gecede Ateşböceği Ercan' olarak tanınan usta oyuncu Ercan Bostancıoğlu'nun anlattığı fıkra salondakilere adeta gülme krizine sokarken, Söz yazarı ve bestekar Hüsamettin Elçi'nin okuduğu şiirle de duygu dolu anlar yaşandı.

Kadıköy Belediyesi Gönüllü Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi Nesibe Müsevitoğlu, konser öncesinde yaptığı konuşmada, Türk sanat müziğine sahip çıkılması ve gelecek kuşaklara aktarılması gerektiğini söyledi.


Bu tür etkinliklerin artarak devam etmesi gerektiğini ifade eden Hepgül Musıkî Topluluğu, Şefi Türk Sanat Müziği Sanatçısı Selma Hepgül de konsere katılanlara teşekkürlerini iletti.


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Doğa Koleji Mağdurlarına Fidol Okulları Kucak Açtı
Doğa Koleji Mağdurlarına Fidol Okulları Kucak Açtı
Yarım Günde 45 Bin Topladı
Yarım Günde 45 Bin Topladı