|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Kamu Denetçiliği, Polis İntiharları Araştırılması...
  • Reklam

Kamu Denetçiliği, Polis İntiharları Araştırılması Müracaatını REDDETTİ

Polis Koleji Mezunlar (PKM) Derneği Genel Başkanı Mustafa Özgen'in artan polis intiharlarının bağımsız bir kurul tarafından araştırılmasını öngören başvurusu Kamu Denetçiliği Kurumu'nca menfaat ilişkisi olmaması ve temenni niteliğinde olduğu görülerek reddedildi..

14 Ekim 2021 - 14:20 - Güncelleme: 14 Ekim 2021 - 16:20

Polis Koleji Mezunlar (PKM) Derneği  Genel Başkanı Mustafa Özgen'in  artan polis intiharlarının akademik çevrelerden oluşturulacak bağımsız bir kurul tarafından araştırılmasını öngören başvurusu Kamu Denetçiliği Kurumu'nca (Ombudsmanlık)  menfaat ilişkisi olmaması ve temenni niteliğinde olduğu görülerek  İNCELENEMEZLİK  kararı verilerek reddedildi..

Genel Başkan Özgen,  Kamu Denetçiliği Kurumu'na yaptığı başvuruda, polis intiharlarının hızla arttığını ve gerekli bilimsel çalışmalar yapılmadan kategorik açıklamalar yapılarak sorunun geçiştirildiğini, akademik çevrelerden oluşturulacak bağımsız bir kurul tarafından sorunun incelenip rapora bağlanılması ve kamuoyununun görüş ve tartışılması  gerektiğini belirterek, oluşturulacak kurulun her yerde inceleme yapabilmesini,kurula istediği belge ve belgilerin verilmesini ve masraflarının genel bütçeden karşışanmasını talep etti.

Emekli 1'nci Sınıf Emniyet Müdürü olan Genel Başkan Özgen'in Polis Koleji Mezunlar (PKM) Derneği'nin internet sitesinden yaptığı paylaşımda şu ifadeler yer aldı :

"17.06.2021 tarihinde Kamu Denetçiliği Kurumu 'na (Ombudsmanlık) Polis İntiharlarının Araştırılması konusunda yaptığımız başvurunun cevabı tarafımıza ulaştı. Başvurumuz menfaat ilişkisi olmaması ve temenni niteliğinde görülerek reddedildi.

Emekli bir Emiyet Mensubu olduğumu belirttiğim halde verilen cevap ve karar çok ilginç..!

Sanki intihar edenin yakını olmazsak işlem yapılmayacak..!"

PKM Derneği Genel Başkan Mustafa Özgen'in başvurusuna Kamu Denetçiliği Kurumu (Ombudsmanlık) tarafından iletilen cevabi yazıda şu ifadeler yer aldı :

 

TR HABER AJANSI-**ÖZEL HABER-**HALİS KAHRAMAN

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kolaysoft Teknoloji ve PKF İstanbul Arasında İşbirliği Yapıldı
Kolaysoft Teknoloji ve PKF İstanbul Arasında İşbirliği Yapıldı
Suveyda Filminin Galası Esenler’de Yapıldı
Suveyda Filminin Galası Esenler’de Yapıldı