|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

McDonalds’ın Devir Danışmanlığını ÜNLÜ & Co Yaptı
  • Reklam

McDonalds'ın Devir Danışmanlığını ÜNLÜ & Co Yaptı

ÜNLÜ & Co, Anadolu Restoran İşletmeleri’nin Birlesik Holding’e devir işleminin danışmanlığını gerçekleştirdi

31 Ocak 2020 - 16:39 - Güncelleme: 31 Ocak 2020 - 19:03

Türkiye’de hızlı servis restoran (QSR) pazarının öncülerinden Anadolu Restoran’ın sermayesinin tamamının Birlesik Holding Limited’e devri için hisse devir sözleşmesi imzalandı.

Anadolu Grubu, McDonald’s’ın Türkiye'deki lisans sahibi konumundaki bağlı ortaklığı Anadolu Restoran İşletmeleri’nin 280.7 milyon liraya Birleşik Holding Limited şirketine satışını gerçekleştirdi. 

Anadolu Grubu, Anadolu Restoran ile ilgili olarak stratejik alternatifleri araştırmak üzere bir yatırım bankası veya aracı kurumun yetkilendirilmesine karar verildiğini geçen yıl Mayıs ayında duyurmuştu.

Türkiye’nin lider yatırım hizmetleri ve varlık yönetimi grubu ÜNLÜ & Co, Anadolu Restoran İşletmeleri’nin Birleşik Holding Limited Şirketi'ne satış işleminde danışmanlık hizmeti gerçekleştirdi.

Rekabet Kurumu'nun onayını takiben devir işlemi tamamlanacak olup, 2020 yılı ilk çeyreğinde satışın tamamlanması öngörülüyor. 

Kurumsal finansman danışmanlığı alanında Türkiye’de pazar lideri olan ÜNLÜ & Co, son 10 yılda yaklaşık 10 milyar Amerikan Doları değerinde şirket satın alma ve birleşme işlemine aracılık etti.

Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan ÜNLÜ & Co Kurumsal Finansman Yönetici Direktörü Simge Ündüz "ÜNLÜ & Co olarak bu işleme aracılık etmekten dolayı mutluyuz ve tüm taraflar için faydalı olmasını diliyoruz. Bu işlem 2020 yılında yatırımcı algısının pozitif olacağı yönünde olumlu bir gelişme. 2019’u hedeflerimiz doğrultusunda oldukça verimli geçirdik." Dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Emektar polislere 3600 talebi için hep aynı CEVAP
Emektar polislere 3600 talebi için hep aynı CEVAP
TEMÜD-DER Başkanı :
TEMÜD-DER Başkanı : "Tüm dostlarıma teşekkürler.."