|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

Melek Yatırım Platformu Angel Effect’ten 11Sight’a Yatırım
  • Reklam

Melek Yatırım Platformu Angel Effect’ten 11Sight’a Yatırım

Yerli ve global girişimlere yatırım yapmak üzere kurulan Melek Yatırım Platformu Angel Effect, San Francisco merkezli teknoloji girişimi 11Sight’a yatırım yaptı.

04 Eylül 2020 - 14:38

Yerli ve global girişimlere yatırım yapmak üzere kurulan Melek Yatırım Platformu Angel Effect, San Francisco merkezli teknoloji girişimi 11Sight’a yatırım yaptı.

Türkiye ve globaldeki girişimlere yatırımlar yapan ve geniş bir melek yatırımcı ağı olan Angel Effect’ten yatırım alan 11Sight, gerçek zamanlı video arama teknolojisi üretiyor.  

2016 yılında San Francisco’da kurulan 11Sight’ı rakiplerinden ayıran en önemli özellik; telefon numarasına bağlı olma gereksinimi duymadan gelen görüşmeyi herhangi bir cihazla cevap verme olanağı tanıması ve QR kod teknolojisi kullanarak gelen aramanın hangi kanal aracılığıyla size ulaştığını göstermesi.

Otomotiv, Gayrimenkul, Perakende, Telesağlık ve Fintech başta olmak üzere birçok sektöre hizmet veren 11Sight’ın başlıca müşterileri arasında Audi, Daimler, Tofaş, Suzuki, Hyundai, Kia, Eczacıbaşı, Kale, Sincro gibi sektör liderleri yer alıyor.

1.200 girişimi inceledik, 7.yatırımımızı 11 Sight’a yaptık

11Sight’ın uzun süredir yakından takip ettikleri bir girişim olduğunu belirten Angel Effect CEO’su Orhan Bayram “Üye ağımızdan bu tura katılan iki melek yatırımcı ile birlikte 11Sight’ın yolculuğuna eşlik etmekten mutluluk duyuyoruz. 2019’un sonlarında hayata geçirdiğimiz Angel Effect ile bugüne dek 92 farklı ülkeden 1.200’ün üzerinde girişimi inceledik ve 4 farklı ülkeden 7. yatırımımızı tamamladık.  Yakın zamanda yeni yatırımlarımızı da duyuracağız. Üye ağımız ve ortaklarımızla birlikte, girişimcilerin yolculuklarına finansal yatırım, yüksek etkili mentorluk gibi çok yönlü destek mekanizmalarıyla eşlik etmeye ve yatırımlarımızı artırmaya büyük bir heyecanla devam edeceğiz” dedi.

Yolculuğunun ilk yılında girişimcilere sağladığı destek ve yaptığı yatırımlarla ön plana çıkan Angel Effect, Ekmob, Vampr, Price&Me ve Glocalzone’dan oluşan portföyüne geçtiğimiz günlerde UserGuiding’i de dahil etmişti.

Başarımızı Avrupa’ya da taşıyacağız

Dördüncü yatırımlarını Angel Effect’ten aldıklarını belirten 11Sight Türkiye Ülke Müdürü Ercan Gümüş ise, bu yatırımı Türkiye’deki başarı örneklerini Avrupa’ya taşımak ve Avrupa’da görüntülü görüşme konusunda bilinen bir marka olmak için kullanacaklarını söyledi.

11Sight, 2016 yılında Silikon Vadisi‘nde Aleks Göllü ve Farokh Eskafi tarafından kurulan startup teknoloji şirketi 11Sight, herhangi bir platform veya herhangi bir uygulama üzerinden istenilen kişiyle anında görüntülü bağlantı kurulmasını sağlıyor.

Angel Effect ise girişimlerin erken aşama seviyelerinden sonraki aşamalara kadar ihtiyaç duydukları etkili yatırım, yüksek etkili mentorluk ve iş ağı desteği alabilecekleri bir platform.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gelecek Partisi Sancaktepe'de yeni üyelere rozetleri takıldı
Gelecek Partisi Sancaktepe'de yeni üyelere rozetleri takıldı
İbrahim Uçar Zile Dernekler Federasyonu'na adaylığını açıkladı
İbrahim Uçar Zile Dernekler Federasyonu'na adaylığını...