|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Seval Ahmet Çetin Fen Lisesi’nden Türkiye Derecesi
  • Reklam

Seval Ahmet Çetin Fen Lisesi'nden Türkiye Derecesi

Çerkezköy Seval Ahmet Çetin Fen Lisesi, başarılarına önemli bir başarıyı da ekleyerek, Türkiye ikinciliği elde etti. Türkiye Altın Marka Sosyal Sorumluluk Ödülü Alan Çerkezköy Seval Ahmet Çetin Fen Lisesi Türkiye 2.Si Oldu

09 Haziran 2021 - 02:12

Çerkezköy Seval Ahmet Çetin Fen Lisesi Türkiye ikinciliği elde ettiği TÜBİTAK yarışmasında öğrencisi Emre Muncuğ’un ‘Minör Meteor Yağmur Tespit ve Analizi’ adlı projesiyle görücüye çıktı.

BÜYÜK BİR BAŞARI DAHA ELDE EDİLDİ

Bu yıl 52’incisi düzenlenen TÜBİTAK 2204-A Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’nda Seval Ahmet Çetin Fen Lisesi öğrencilerinden Emre Muncuğ İstanbul Avrupa Bölge birinciliğinden sonra katıldığı final yarışmasında Türkiye 2’nciliğini elde etti. Danışmanlığını fizik öğretmeni Selçuk Özel'in yaptığı "Minör meteor yağmur tespit ve analizi" adlı projeyle Seval Ahmet Çetin Fen Lisesi büyük bir başarı elde etti.

TÜRKİYE 2’İNCİLİĞİYLE TAÇLANDI

Okul Müdürü Fahrettin Karaman öğrenciyi çalışmalarından dolayı tebrik ederken, hayırseverler Seval Çetin, Ahmet Çetin ve Atakan Çetin’e her zaman verdikleri desteklerinden dolayı çok teşekkür ettiğini bildirdi. Karaman, “Hayırseverimiz Seval Hanım’ın okulumuza bir teleskop hediyesi ile başlayan bu hikaye Türkiye 2’inciliği ile taçlanmış oldu.” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Uzman Posta ve Uyumsoft İş Birliği Anlaşması İmzaladı
Uzman Posta ve Uyumsoft İş Birliği Anlaşması İmzaladı
Üreten İnsanlarımızın Kapısını Dünyaya Açıyoruz
Üreten İnsanlarımızın Kapısını Dünyaya Açıyoruz