|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
SUDAN Meclisi’nin aldığı aldığı karar bizi utandırır mı..?
  • Reklam

SUDAN Meclisi'nin aldığı aldığı karar bizi utandırır mı..?

Emekli Emniyet Müdürü Günay Uslu, sosyal medya paylaşımında, " SUDAN Meclisi dün aldığı bir kararla ülkenin adını "Laik Sudan Cumhuriyeti" olarak değiştirdi. Bu karar bizi utandırır mı, bundan ders çıkarabilir miyiz acep? diye bir soru yöneltti..

07 Eylül 2020 - 13:35 - Güncelleme: 09 Eylül 2020 - 05:03

Emekli Emniyet Müdürü Günay Uslu, kişisel sosyal medya hesabından  " Gerçeğin Ölümü " başlığıyla  yaptığı paylaşımın sonuç bölümünde  " SUDAN Meclisi dün aldığı bir kararla ülkenin adını "Laik Sudan Cumhuriyeti" olarak değiştirdi. Bu karar bizi utandırır mı, bundan ders çıkarabilir miyiz acep? " diye bir soru yöneltti..

Günay Uslu'nun paylaşımında şu ifadeler yer aldı : 

"

"GERÇEĞİN ÖLÜMÜ

"Tecavüz olaylarının patlama yaptığı bu günlerde Prof. Bengi Başer'in ülkemizi kanser gibi saran TARİKATLAR hakkında yaptığı araştırmaya göre:

"Toplam büyük ölçekli 30 tarikat var. Bunlar da kendi aralarında 400 kola ayrılmışlar. Yalnızca İstanbul da 445 tekke aktif faaliyette. Ülke genelinde 2.6 milyon insanımızın tarikatlarla organik bağlantısı saptanmış. Halen bir milyon çocuk tarikatlarda eğitim görüyor. Üstelik bu oluşumların tamamı kanunen ve kesinlikle yasak..."

Tarikatlarla 2.6 milyon kişinin organik bağlantısı demek blok halinde ortalama %5 oy demektir...!? Bu korkunç sayı bize, şarlatanların ve de zübüklerin kangren olmuş sorunu neden görmezden, duymazdan geldiklerini ve bu insanlık düşmanı oluşumlara açık ve gizli olarak niçin destek verdiklerini kolayca anlatmaktadır.

Giderek büyüyen toplumsal yaraya bir de örnek sunmak istiyorum. Aşağıdaki gazete manşeti 1990 yılında atılmış. Bir sürü iktidarlar gelmiş ve geçmiş. Hiç birisi bu manşetteki tehlikeyi haykırarak anlatanları/haber verenleri ciddiye almamış. Hatta suçu ve suçluyu değil, çığlık çığlığa suçluları ifşa eden görevlileri cezalandırmışlardır. Bu gaflet ve dalalet! 26 yıl sürmüş ve 15 Temmuz 2016 yılında devletin tepesinde bomba gibi patlamıştır. Yüzlerce masum insanın ölümüne neden olan bu kanlı irticai kalkışma ülkede telafisi zor yıkımlar yaratmıştır.

İrticai, dinci, şeriatçı v.s tüm uygarlık düşmanları yasa dışı örgütlerin, çetelerin nihai amaçları devleti ele geçirmektir. 15 Temmuz bu gerçeğin somut örneğidir. Ama gerçek algısı maalesef bozuldu; eğitimsiz,yoksul kitleleri gerçeğe karşı düşmanlaştırdılar. Gerçek öldürüldü... Tarikatlarla içli dışlı yaşayan 2.6 milyon yurttaşımıza tecavüzü, din tacirliğini, insanlığa verdiği zararları aylarca anlatsak ikna edemeyiz, çünkü gerçeğe yabancı ve düşmanlar...

SONUÇ : SUDAN Meclisi dün aldığı bir kararla ülkenin adını "Laik Sudan Cumhuriyeti" olarak değiştirdi. Bu karar bizi utandırır mı, bundan ders çıkarabilir miyiz acep? "

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Macron ve Erdoğan Mektuplaştı
Macron ve Erdoğan Mektuplaştı
ADAC Opel e-Rally Cup Yarış Takvimi Belirlendi
ADAC Opel e-Rally Cup Yarış Takvimi Belirlendi