|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

Taner Barlas Evsiz Kaldi!
  • Reklam

Taner Barlas Evsiz Kaldi!

Taner Barlas sinemada bir evsiz oldu! “Bücür” filminde rol alan usta oyuncu, sokak köpekleri ile arkadaşlık eden, parklarda yatan bir adamı oynuyor!

23 Ağustos 2018 - 23:24

Usta oyuncu Taner Barlas evsiz kaldı. Umut Kırca’nın yönetmenliğini üstlendiği “Bücür” filminde rol alan oyuncu, parklarda yatan ve sokak köpekleriyle arkadaşlık eden bir adam olarak izleyici karşısına çıkacak.Taner Barlas sinemada bir evsiz oldu! “Bücür” filminde rol alan usta oyuncu, sokak köpekleri ile arkadaşlık eden, parklarda yatan bir adamı oynuyor!

71 yaşında kilometrelerce koştu, değme oyunculara taş çıkarttı!

Filmin ‘profesör’ lakaplı 71 yaşındaki oyuncusu Taner Barlas, Umut’un (Berat Efe Parlar)  ailesini bulma macerasındaki ekibin en yaşlı üyesi  olmasına rağmen, İstanbul sokaklarında 35 derece sıcakta kilometrelerce koşarak değme oyunculara taş çıkarttı.

Gösterime 21 Eylül'de girecek olan, Umut Kırca, Ömer Pınar ve Yaşar Arak'ın senaryosunu yazdığı 'Bücür', annesini bulmaya çalışan bir delikanlının yaşadığı maceraları hikâye ediniyor.

“Bücür” 21 Eylül’de tüm Türkiye’yi maceraya davet ediyor.

Künye:

Yapımcı: BKM – Necati Akpınar

Yönetmen: Umut Kırca

Senaryo: Yaşar Arak ve Ömer Pınar

Görüntü Yönetmeni: Vedat Özdemir

Oyuncular: Berat Efe Parlar, Seren Şirince, Seçkin  Özdemir, Taner Barlas, Hamdi Kahraman, Ali Rıza Tanyeli, Durul Bazan, Ümit Erdim ve Dolunay Soysert

TANER BARLAS KİMDİR? 
İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olan Taner Barlas daha sonra Muhsin Ertuğrul ile Haldun Taner'in de öğretmenlik yaptığı LCC Tiyatro Okulu'na girdi. Ayrıca pandomim eğitimi de alan Barlas, aldığı eğitimleri geliştirmek için İngiltere ve Polonya'ya gitti. Ulusal ve uluslararası çeşitli tiyatro ve pandomim festivallerinde oyunlar sergileyen sanatçı, çeşitli tiyatro ve pandomim oyunları yazdı, yönetti ve oynadı. 1984'te Mim Tiyatro'yu kuran Taner Barlas, mezun olduğu LCC Tiyatro Okulu'nda öğretmenlik yaptı.

JACKIE CHAN'İN FİLMİNDE DE ROL ALDI

Sinema oyunculuğuna 1986'da Atıf Yılmaz'ın yönettiği 'Asiye Nasıl Kurtulur'daki 'Kerim' karakteriyle başlayan Taner Barlas, 2001'de İstanbul'da çekilen Jackie Chan'in 'Altın Yumruk İstanbul'da' adlı sinema filminde de rol aldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Polis Derneği Başkanı EMEKLİLER GÜNÜ'nü kutladı
Polis Derneği Başkanı EMEKLİLER GÜNÜ'nü kutladı
Yabancı Plakalı Toplu Ulaşım Araçlarına İlişkin KARAR
Yabancı Plakalı Toplu Ulaşım Araçlarına İlişkin KARAR