|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
’tarihi Alışveriş’ Mahmutpaşa’da Canlandı
  • Reklam

'tarihi Alışveriş' Mahmutpaşa'da Canlandı

İstanbul Shopping Fest; indirim, etkinlik ve eğlence fırsatlarıyla İstanbullular ve İstanbul'u ziyaret edenlerle buluşmaya devam ediyor. Festivalin önceki günkü adresi Mahmutpaşa ve Sultanhamam oldu.

10 Haziran 2014 - 00:11

Perakende, turizm, gıda, ulaşım, konaklama gibi birden çok sektörü harekete geçiren İstanbul Shopping Fest (İSF) heyecanı sokağa indi. İstanbul Shopping Fest kapsamında 9 Haziran Pazartesi Mahmutpaşa’da ‘Tarihi Alışveriş’ konseptli özel bir etkinlik düzenlendi. Kapalıçarşı, Mahmutpaşa, Mısırçarşısı Esnaf Dernekleri ve İstanbul Kuyumcular Odası'nın katkılarıyla gerçekleşen etkinliğe; aralarında İstanbul Ticaret Odası Başkanı İbrahim Çağlar, Fatih Kaymakamı Ahmet Ümit, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, Mahmutpaşa Esnaf Derneği Başkanı Yusuf Yetişgen, Sirkeci Esnaf Derneği Başkanı Avni Ongurlar’ın da yer aldığı pek çok davetli katıldı.

Etkinlik kapsamında Mehteran Takımı, dönemin Osmanlı kıyafetlerini giyen sanatçı ve mankenler ile protokolden oluşan kortej, Sultanhamam’da yer alan tarihi kumaşçı heykeli önünden tarihi Yıldızhan’a kadar yürüyerek esnafla buluştu, çiçek dağıttı.

İTO BAŞKANI&İSF İCRA KURULU BAŞKANI İBRAHİM ÇAĞLAR:

“FESTİVAL BUGÜN ESNAFLA BULUŞTU”

İstanbul’un fethinden hemen sonra inşaa edilen tarihi Yıldızhan’ın otantik atmosferinde gerçekleşen kokteylde İstanbul Ticaret Odası Başkanı & İSF İcra Kurulu Başkanı İbrahim Çağlar, “1.1 milyon ziyaretçi hedefi ve 10 milyar TL ciro hedefindeki İstanbul Shopping Fest’in AVM algısından sıyrılarak sokağa ineceğinden bahsetmiştik. Bugün esnafın da bizlerle aynı heyecanını görmek büyük bir mutluluk kaynağı. Perakende ve AVM’lerin organizasyonu olan Shopping Fest artık İstanbul esnafının buluştuğu bir etkinlik oldu. İstanbul Shopping Fest aldığı destekle, gelecek yıllarda daha önemli konumlandırılacaktır” dedi.

Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir ise “Esnafın bir ay boyunca bu etkinliklere kendi ürünleri ve kendi emekleriyle katılması bizim de arzu ettiğimiz bir olaydı. Bu sene İBB Başkanı Sayın Kadir Topbaş ve İTO Başkanı Sayın İbrahim Çağlar vasıtasıyla bu gerçekleşti” diye konuştu.

7 BİN ESNAF YÜZDE 60’A VARAN İNDİRİM YAPACAK

Esnafın festivale verdiği destekten bahseden Mahmutpaşa Esnaf Derneği Başkanı Yusuf Yetişgen “Yüzyıllardır esnaflık yapan gerçek alıcıyla buluşan Mahmutpaşa’da, tüketiciye tarihin dokusuyla ihtiyaçlarını sunan esnaflar adına festivale katılmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. 7 bin mağaza bulunan Mahmutpaşa’da bir ay boyunca yüzde 20 ile yüzde 60 arasında indirimler olacak” dedi.

Sanatçıların ve mankenlerin tarihi Osmanlı kıyafetlerini sunduğu etkinlik de Zahide Yetiş de Hürrem Sultan kıyafetini tanıttı. Yıldızhan’ın tarihi atmosferinde gün boyu esnafa şerbet ve lokum ikramı gerçekleştirildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İstanbul'da bin 753 sürücüye ÇAKARLI ARAÇ cezası
İstanbul'da bin 753 sürücüye ÇAKARLI ARAÇ cezası
Bakan Soylu:
Bakan Soylu: "Türkiye afet yönetiminde çağ atlamıştır..!"