|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Yağmurun Faturası Kime Çıkacak?
  • Reklam

Yağmurun Faturası Kime Çıkacak?

Yoğun yağış İstanbul'da hayatı ciddi yönde etkiledi ve oluşan hasarların nasıl karşılanacağı kafa karıştırıyor.

10 Haziran 2014 - 00:11

Özellikle hafta ortasında etkili olan yağış belediyelerin otopark olarak belirlediği alanlardaki araçların bile hasar görmesine sebep oldu. Peki, bu hasarın sorumluluğu kime ait?

Hafta ortasında etkili olan yağış altyapı yetersizliği nedeni ile birçok hasarın oluşmasına sebep oldu. Yağıştan maddi anlamda en çok etkilenenler hem trafikteki hem de park halindeki araçlar oldu. Ancak bu hasarların araç sahiplerince mi yoksa işletme sahiplerince mi karşılanması gerektiği sorusu kafa karıştırıyordu.

Konu ile ilgili konuşan Avukat Cevat Kazma, özellikle belediyelerin otopark olarak belirlediği alalarda araçları hasar görenlerin, hasarı belediyeden tazmin edebileceklerini belirtti. Cevat Kazma, “benzer vakalarda hasar yaşanması durumunda altyapı eksikliği hukuksal olarak hizmet kusuru kapsamına girerken, işletme de denetim ve gözetim sorumluluğunu gerçekleştirmemiş oluyor” şeklinde konuştu.

Avukat Cevat Kazma, para alınarak işletilen bu tür otopark alanlarında ister belediye, ister özel işletme olsun, altyapı yetersizliği nedeni ile hasar gören araçların sorumluluğunun işletme tarafından karşılanması gerektiğini söyledi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Lisenin Tamamı Uzaktan Eğitime Geçti
Lisenin Tamamı Uzaktan Eğitime Geçti
Koronavirüsle İlgili Kâbus Senaryosu
Koronavirüsle İlgili Kâbus Senaryosu