|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
TGC’den 5. Türkiye’de Gazeteci Olmak-Gazeteci Kalmak Etkinliği
  • Reklam

TGC'den 5. Türkiye’de Gazeteci Olmak-Gazeteci Kalmak Etkinliği

Uğur Mumcu ile öldürülen gazetecilerin anılacağı ve gazeteciliğin sorunlu gündeminin konuşulacağı etkinlik  Kadıköy Caddebostan Kültür Merkezi’nde yapılacak. Etkinlikte altı gazeteci-yazar söz alacak. Tiyatrocuların sesinden Uğur Mumcu makaleleri sunulacak.

17 Ocak 2019 - 12:59

 

5. Türkiye’de Gazeteci Olmak-Gazeteci Kalmak Etkinliği 24 Ocak’ta yapılacak.

Uğur Mumcu ile öldürülen gazetecilerin anılacağı ve gazeteciliğin sorunlu gündeminin konuşulacağı etkinlik  Kadıköy Caddebostan Kültür Merkezi’nde (CKM) gerçekleşecek. Etkinlikte altı gazeteci-yazar söz alacak. Tiyatrocuların sesinden Uğur Mumcu makaleleri sunulacak.

Türkiye’de 6 Nisan 1909’da Hasan Fehmi Bey’in öldürülmesinden başlayarak bugüne kadar öldürülen gazetesi sayısı 66'yı buldu. Son 10 yılda ise 10 bini aşkın gazeteci işsiz kaldı. Gazeteciliğin bu ağır gündemi Uğur Mumcu’nun ölüm günü olan 24 Ocak 2019 Perşembe günü saat 20.00’de Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) ve Kadıköy Belediyesi’nin gerçekleştireceği  “Türkiye’de Gazeteci Olmak Gazeteci Kalmak” etkinliğinin 5.’sinde ele alınacak.   

ALTI KONUŞMACI GÖRÜŞLERİNİ PAYLAŞACAK

Toplantı, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Turgay Olcayto ve Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu’nun açılış konuşmasıyla başlayacak. Ardından Uğur Mumcu'nun gazetecilikle ilgili makalelerini tiyatro sanatçıları Tilbe Saran ve Levent Üzümcü seslendirecek.

Moderatörlüğünü Dr. Öğr. Üyesi Gökmen Karadağ’ın üstleneceği oturumda gazeteci-yazar Altan Öymen, T24 Yayın Yönetmeni Doğan Akın, Evrensel Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fatih Polat, Gazeteci-Yazar ve TGC Önceki Başkanı Orhan Erinç, Birgün Gazetesi Yayın Danışmanı Semra Kardeşoğlu ve PEN Türkiye Başkanı, Cumhuriyet Gazetesi Yazarı Zeynep Oral görüşlerini katılımcılarla paylaşacak. Dilek Türkan, Güvenç Dağüstün ve Burçin Büke’nin (Piyano) müzik dinletisinden sonra etkinlik toplu fotoğraf çekimiyle son bulacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yerli Aşı Gönüllüsünden Yan Etki Açıklaması
Yerli Aşı Gönüllüsünden Yan Etki Açıklaması
 Türk Profesörlerin Aşısında Gönüllü İsimden Yan Etki
Türk Profesörlerin Aşısında Gönüllü İsimden Yan Etki