|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

Vali Yerlikaya’dan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı
  • Reklam

Vali Yerlikaya'dan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, "Tarihimizin en kapsamlı çağdaşlaşma hamlesi olan Cumhuriyetimizin ilanı, insanımızın ufkunu genişletmiş; fikri hür, vicdanı hür nesillerin yetişmesini sağlamıştır.” Dedi.

27 Ekim 2019 - 22:25

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, "Tarihimizin en kapsamlı çağdaşlaşma hamlesi olan Cumhuriyetimizin ilanı, insanımızın ufkunu genişletmiş; fikri hür, vicdanı hür nesillerin yetişmesini sağlamıştır.” Dedi.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

 “Cumhuriyetimizi, erdem ve faziletinden ödün vermeden yaşatmak, layık olduğu şekilde geleceğe aktarmak milli ödevimizdir” diyen İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, “bizlere bu toprakları ebedi yurt kılan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün kahramanlarımızı ve aziz şühedamızı bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.  Sonsuza dek Cumhuriyet diyor, Cumhuriyet Bayramımızı kutluyor, bütün İstanbullulara sevgi ve saygılar sunuyorum. Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun!” ifadesini kullandı.  

Vali Yerlikaya, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Kıymetli İstanbullular, 
Milletçe, Cumhuriyetimizin 96. Yıl dönümünü büyük bir kıvanç ve heyecanla kutlamanın onurunu yaşıyoruz. 
Bu onuru bizlere yaşatan, başta Cumhuriyetimizin Kurucusu, Kurtuluş Savaşımızın Muzaffer Komutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, istiklal ve istikbal mücadelemizin tüm kahramanlarını rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. 
Şanlı tarihi boyunca hür yaşayan aziz milletimiz, 29 Ekim 1923 tarihinde hürriyet ve istiklaline asla pranga vurulamayacağını, tüm dünyaya bir kez daha ilan etmiştir.
Değerli Kardeşlerim, 
‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ diyerek Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran kahraman milletimiz;  aynı zamanda dünyanın tüm mağdur, mazlum, soydaş ve kardeş topluluklarının da ilham kaynağı olmuştur. 
Tarihimizin en kapsamlı çağdaşlaşma hamlesi olan Cumhuriyetimizin ilanı, insanımızın ufkunu genişletmiş; fikri hür, vicdanı hür nesillerin yetişmesini sağlamıştır. 
Cumhuriyetten aldığımız feyz ve güçle Devletimiz; uluslararası camiada saygın bir yere sahip olmuş, Anadolu’nun her köşesindeki vatandaşına eşit mesafede duran bir yapıya ulaşmıştır.
Sevgili Gençler, 
Gazi Mustafa Kemal Atatürk, “Ey yükselen yeni nesil, istikbal sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve sürdürecek sizlersiniz,” diyerek en büyük eseri olan Cumhuriyetimizi sizlere emanet etmiştir. 
Yurdumuzda barışın, özgürlüğün, egemenliğin, milli ve manevi değerlerimizin güvencesi olan sizler, ülkemizi 2023 hedeflerine ulaştıracak, 2053 ve 2071 vizyonuyla geleceğe taşıyacaksınız.
Değerli İstanbullular, 
Atatürk’ün “Yaptıklarımızı asla kâfi göremeyiz. Çünkü daha çok ve daha büyük işler yapmak mecburiyetinde ve azmindeyiz.” sözlerini ilke edinerek; eğitim, bilim, teknoloji, kültür ve sanatta ilerlemek için, Cumhuriyetimizin sarsılmaz değerleri ışığında var gücümüzle çalışıyoruz. 
Kahraman ecdadımızın, bizlere bıraktığı en değerli miras olan cumhuriyetimizi, erdem ve faziletinden ödün vermeden yaşatmak, layık olduğu şekilde geleceğe aktarmak milli ödevimizdir. 
Bu bilinç ve inançla; bizlere bu toprakları ebedi yurt kılan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün kahramanlarımızı ve aziz şühedamızı bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. 
Sonsuza dek Cumhuriyet diyor, Cumhuriyet Bayramımızı kutluyor, bütün İstanbullulara sevgi ve saygılar sunuyorum. 
Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun!”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
EGM'den sosyal medya açıklaması
EGM'den sosyal medya açıklaması
Çağın Polisi Dergisi, Temmuz sayısı çıktı
Çağın Polisi Dergisi, Temmuz sayısı çıktı