|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
‘Yağma Yok Tazminatlarımızı Gasp Ettirmeyeceğiz’
  • Reklam

‘Yağma Yok Tazminatlarımızı Gasp Ettirmeyeceğiz’

Uzel Makina İşçileri 11 yıl aradan sonra yeniden alanlara çıkarak Nakliyat-İş Sendikası desteği ile direnişe başladı. 

23 Kasım 2020 - 16:42

Uzel Makina İşçileri 13 yıl aradan sonra yeniden alanlara çıkarak Nakliyat-İş Sendikası desteği ile direnişe başladı. Sendika tarafından yapılan açıklamada, Uzel Makine İşçilerinin 13 yıldır hak arama mücadelesi verdiği, “gasp edilen tazminat hakları” ve “ödenmeyen maaşları” için 26 aydır sendikanın öncülüğünde bilfiil mücadele verildiği belirtildi.

Uzel Makine, Real Direnişçileri Nakliyat-İş Sendikası ile eylemlerine devam ediyor.  

İstanbul, Fatih, Rami’de bulunan Uzel Makinanın Fabrikası önünde kurdukları çadırda direnişlerine devam eden Uzel Makine Real Direnişçileri 13 yıldır hak arama mücadelesi veriyor.

Eylem yapan Uzel Makine direnişçilerine destek amacıyla, Nakliyat-İş Sendikası Genel Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu, sendika yöneticileri ve Real Market Direnişçileri de Uzel Makine Fabrikası’nın önünde kurulan Direniş Çadırına geldi.

Sendika tarafından yapılan açıklamada; “Uzel Makine, Real Direnişçileri, gasp edilen tazminat hakları ve ödenmeyen maaşları için 26 aydır sendikamız öncülüğünde para babalarının işçi düşmanlığına, sarı sendikacılığa karşı her alanda bilfiil mücadele ediyorlar.

Uzel Makina Fabrikası’nın önünde kurdukları Direniş Çadırının 77. Gününde yine eylemdeydiler. İşçi kardeşlerimizi sonuna kadar destekleyeceğiz ve haklarını elde etmelerini sağlayacağız.” Denildi.

YAĞMA YOK TAZMİNATLARIMIZI GASP ETTİRMEYECEĞİZ

Direnişçi işçiler adına konuşma yapan Suat Bektaş; direnişin geldiği son aşamayı anlattıktan sonra kararlılıkla mücadelelerinin devam edeceğini ifade etti.

Bektaş; “Yağma yok tazminatlarımızı gasp ettirmeyeceğiz. Haklarımızın gasp edilmesinin üzerinden 13. Yıl geçti. Ama biz susmadık! Susmayacağız da, alın terimizin karşılığını istiyoruz. Haklarımızın gasp edilmesinde Uzel ailesi, Boğaziçi Varlık kadar Türk Metal Sendikası da sorumludur.” Dedi.  

Bektaş; “para babalarına, patronlara karşı eylemlerimiz her yerde, yalılarının önünde, ofislerinin önünde bulundukları her yerde devam edecek.” Diye konuştu.

Eylem de söz alan Nakliyat-İş Sendikası Genel Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu, bir kez daha Uzel Patronu Önder Uzel’e seslenerek; “Önder Uzel, 7-8 milyar TL değerindeki arsadan neyin karşılığında feragat ederek söz konusu arsanın 223 milyon TL'ye Vera (Boğaziçi) Varlık’a satılmasına neden olduğunu açıklamalıdır. Uzel Makine işçileri Sendikamız öncülüğünde tüm haklarını alıncaya kadar mücadelelerini destekleyeceğiz.” Diye konuştu.

2. Eylem Güneşli Metro Market Önündeydi

Nakliyat-İş Sendikası öncülüğünde tazminat hakları için mücadele eden Uzel Makine, Real Direnişçilerinin 2. Eylemi, Güneşli Metro önünde gerçekleşti.  

Güneşli Metro Market önündeki eyleme Nakliyat-İş Sendikası Genel Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu, Sendika yöneticileri ve Nakliyat-İş Sendikası üyesi işçiler de katıldı.

“Metro’ya Girme Zulme Ortak Olma, Kahrolsun Sarı Sendikacılık, Tazminat Hakkımız Gasp Edilemez,” gibi sloganlarla başlayan eylemde, Nakliyat-İş Sendikası İstanbul Şube yöneticisi Yılmaz Kurt ve direnişçi işçiler birer konuşma yaptı.

Mücadeleden, haklarını almayan tek bir direnişçi işçi kalmayana kadar vazgeçmeyeceklerini belirten Direnişçi işçiler; Real Direnişinin 39 ayı geride bıraktığını ve bu süre içinde haklarında açılan davaların, baskıların onları yıldıramadığını, tam tersi kararlılıklarını arttırdığını anlattı.

Direnişçi işçilerin eylem sırasında yaptıkları boykot çağrısına Metro Markete alışveriş için gelen müşteriler de alışveriş yapmaktan vazgeçerek destek verdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Polis Memurluğu Sınavı soruşturmasında 9 FETÖ'cüye gözaltı kararı
Polis Memurluğu Sınavı soruşturmasında 9 FETÖ'cüye gözaltı...
Emniyet Teşkilatına 500 Kadın Özel Harekât Polisi Katıldı
Emniyet Teşkilatına 500 Kadın Özel Harekât Polisi Katıldı