|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
6 Diş Pişmiş Sarımsak Yemenin Mucizeleri
  • Reklam

6 Diş Pişmiş Sarımsak Yemenin Mucizeleri

Antibiyotik görevi üstlenmesiyle gribin öncüsü olan sarımsağın faydaları saymakla bitmez. Peki, güçlü antioksidan özelliğe sahip sarımsağı her gün yerseniz ne olur?

13 Eylül 2018 - 03:02

Yüz yıllardır sarımsak alternatif tıp tedavilerinde kullanılan etkili besinlerden biridir. Antibiyotik görevi üstlenmesiyle gribin öncüsü olan sarımsağın faydaları saymakla bitmez. Peki, güçlü antioksidan özelliğe sahip sarımsağı her gün yerseniz ne olur?
Sizler için günde 6 diş közlenmiş sarımsağı yemenin vücuda sağladığı inanılmaz faydaları var. İşte közlenmiş sarımsağın faydaları...
Sarımsağı özellikle ızgarada pişirip yediğinizde etkilerini çok daha çabuk görmeniz mümkün. Yemeklere aroma katan sarımsağın, sindirim sisteminden tutunda bağışıklık sistemine kadar birçok hastalığa faydası vardır. Yapılan araştırmalar sonucunda günde 6 diş közlenmiş sarımsak yemenin 24 saat içerisinde vücudumuzda birçok olumlu değişikliği meydana getirdiği gözlemlenmiştir. 
Doğal antibiyotik kaynağıdır. Bağışıklık sistemini güçlendirir ve gribi önler.
Vücutta biriken ağır metallerin atılmasına yardımcı olur. 
Kemikleri kuvvetlendirerek kemik erimesinin önüne geçer. 30 yaş üstü herkes sarımsağın bu yararından faydalanmalıdır. Yüksek besin içeriği sayesinde halsizliği ortadan kaldırır. 
Hücreleri temizler ve bu hücrelerin uzun ömürlü olmasına yardım eder.

İŞTE 6 DİŞ KÖZLENMİŞ SARIMSAK TÜKETMENİN FAYDALARI

- İlk 4 ve 6 saat arasında metabolizmayı düzenleyerek vücutta depolanmaya meyilli yağ ve zararlı toksinleri idrar ve dışkılama yoluyla vücuttan atmaya yardımcı olur.

- 6 ve 7 saat içerisinde ise bazı besinlerden dolayı kanda meydana gelen düzensiz dolaşımı dengeler aynı zamanda kandaki zararlı toksinlerin oranını azaltarak, kanserli hücrelerin oluşumunu da engeller. Damarları temizleyerek de kalp rahatsızlıklarına yakalanma riskini azaltır.

- 6 ve 10 saatleri arasında da içerdiği vitaminler vücudun savunmasını kıran serbest radikallerin seviyesini düşürür. Kandaki trombosit hücreleri de dengeleyerek eklemlerde oluşma ihtimali olan ödemleri engeller.

- Kronik hastalıklar ve bazı yiyeceklerden dolayı sinir sistemindeki hücreler zarar görür. Bu hücrelerin zarar görmesi sonucu ruhsal hastalıkların yaşanma oranı artar. Sarımsak antioksidan özelliği sayesinde bu tehlikeyi ortadan kaldırarak sinir sistemini güçlendirir. Böylece gün boyu zinde olmanızı sağlar.

- Yağlı ve karbonhidratlı yiyecekler karaciğerde yağ bezesi oluşturur. Bu da ciltte; akne, sivilce ve yağ kitleleri olarak ortaya çıkar. Günde 6 diş tüketilen sarımsak bu sağlık sorunlarına neden olan zararlı toksinleri azaltarak cildin daha parlak ve canlı görünmesini sağlar. Cildin alt tabakası dermiş ve cilt arasındaki gözenekleri sıkılaştırarak yağ birikmesini önler. Bunun yanı sıra saç ve saç derisinin yapısını da güçlendiren sarımsak,  saçın hacmini artırarak daha dolgun ve parlak görünmesini sağlar.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Polis Memurluğu Sınavı soruşturmasında 9 FETÖ'cüye gözaltı kararı
Polis Memurluğu Sınavı soruşturmasında 9 FETÖ'cüye gözaltı...
Emniyet Teşkilatına 500 Kadın Özel Harekât Polisi Katıldı
Emniyet Teşkilatına 500 Kadın Özel Harekât Polisi Katıldı