|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

Karamollaoğlu: ’Milletin Kesesinden Para Verilirse Bu Haram...
  • Reklam

Karamollaoğlu: 'Milletin Kesesinden Para Verilirse Bu Haram Olur.'

Kanal İstanbul tartışmaları sürerken, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'ndan bir açıklama geldi. Kanal İstanbul'a karşı geldiğini söyleyen Karamollaoğlu, “oradan gemiler geçmediği için orayı yapanlara devlet kesesinden, milletin kesesinden para verilirse bu haram olur.” Dedi.

16 Aralık 2019 - 14:56

Kanal İstanbul tartışmaları sürerken, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'ndan bir açıklama geldi.

Kanal İstanbul'a karşı geldiğini söyleyen Karamollaoğlu, “oradan gemiler geçmediği için orayı yapanlara devlet kesesinden, milletin kesesinden para verilirse bu haram olur.” Dedi.

Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi'nin (ESAM) düzenlediği 28. Uluslararası Müslüman Topluluklar Birliği Kongresi, Ankara'da yapıldı.

Kongrenin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’na, “Montrö lobisi” sorusu yöneltildi.

"MİLLETİN PARASI VERİLİRSE HARAM OLUR"

Kanal İstanbul projesine eleştiriler getiren Karamollaoğlu, şunları söyledi: 

"Montrö lobisi beni hiç ilgilendirmiyor. Ben onlardan dolayı değil, yani buranın beklenilen karı vermeyeceği kanaatinde olduğum için ve oradaki ekolojik yapıyı da bozma tehlikesinin olmasından dolayı Kanal İstanbul projesini doğru bulmuyorum. Yoksa Montrö lobisi nedir bilmiyorum. Kanal İstanbul projesi bir yatırım. Bu yap-işlet-devret modeline göre yapılır, oradan gemiler geçmediği için de orayı yapanlara devlet kesesinden, milletin kesesinden para verilirse bu haram olur. Boğazlardaki hakimiyetimizin artması, eksilmesi söz konusu değil. Bu onunla alakalı iş değil. Bunlar boş laflar."

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Polislere 3600 sözü verildi, söz tutulmadı
Polislere 3600 sözü verildi, söz tutulmadı
Emniyet Müdürü :
Emniyet Müdürü :"İki Emektar Polis Yürüse Kamu Düzeni mi...