|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Prof. Dr. Tevfik Özlü’den Türkiye İçin Müjde
  • Reklam

Prof. Dr. Tevfik Özlü'den Türkiye İçin Müjde

Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi Profesör Doktor Tevfik Özlü son verileri NTV yayınında değerlendirdi. Özlü, salgında iniş sürecinin başladığını, genel itibarıyla zirve noktaya ulaşıldığını söyledi.

25 Nisan 2020 - 00:10

Türkiye için müjdeli bir açıklama yapan Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, "Salgında Zirve Noktasına Ulaştık, İniş Süreci Başladı" Dedi.

Profesör Doktor Tevfik Özlü son verileri NTV yayınında değerlendirdi. Özlü, salgında iniş sürecinin başladığını, genel itibarıyla zirve noktaya ulaşıldığını söyledi. 

Profesör Doktor Tevfik Özlü, Türkiye'nin koronavirüsle mücadelesinde geldiği son noktayı NTV'de değerlendirerek şu ifadeleri kullandı:

"Artık Türkiye, salgında iniş dönemine girmek üzere veya girdi denebilir. Tabii tek günlük veriyle değerlendirme yapmak yanıltıcı olabilir. Önümüzdeki günlerde ki trende de bakmak lazım. Ama genel itibarıyla piki (zirve) tamamlamış gibi duruyoruz. 11 Nisan itibarıyla en yüksek vaka sayımızı (5 bini aşan vaka sayısıyla) gördük. En çok vaka görülen gün 11 Nisan'dı. Ondan sonra da bir durağanlaşma ardından da iniş göründü. Bu sevindirici, Avrupa ülkelerinin trendi yakalamaları 12 hafta falan sürdü. Bizde 5-6 haftada bunu yakalamış görünüyoruz. Daha az hasarla, daha azar kayıpla daha kontrollü olarak salgını yönetiyoruz. Umarım bu gevşemeye neden olmaz. Çünkü bu tedbirlerde gevşeme olursa bu eğri tekrar yukarıya doğru devam debilir. Fevkalade tedbirli olmamız gerekiyor, salgın tamamen kontrol altına alınana kadar. Bugün veriler çok daha sevindirici çok daha umut verici."

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ayba'dan Anlamlı Güne Anlamlı Eser 'ATAM'
Ayba'dan Anlamlı Güne Anlamlı Eser 'ATAM'
II. Uluslararası Kaligrafi Sanal Sergisi Sanatseverlerle Buluşacak
II. Uluslararası Kaligrafi Sanal Sergisi Sanatseverlerle Buluşacak