|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|

Tüm Ezberleri Bozan Teknoloji; Concordix
  • Reklam

Tüm Ezberleri Bozan Teknoloji; Concordix

Vitamin, mineral, balık yağı gibi etken maddelerin vücutta kullanımına yönelik yeni bir form olan Concordix teknolojisiyle üretilen balık yağı, şekersiz ve doğal aynı zamanda çiğnenebilir jel tablet formu sayesinde kolay kullanılıyor.

20 Şubat 2019 - 20:20

Vitamin, mineral, balık yağı gibi etken maddelerin vücutta kullanımına yönelik yeni bir form olan Concordix teknolojisiyle üretilen balık yağı, şekersiz ve doğal aynı zamanda çiğnenebilir jel tablet formu sayesinde kolay kullanılıyor.

Her yaş grubundan kişinin sağlığına iyi geldiği bilimsel çalışmalarla ispatlanan balık yağı, özellikle çocuk gelişiminde büyük rol oynuyor. Bu gerçeklerden yola çıkarak balık yağı hakkında bilinen ezberler Concordix teknolojisiyle bozuluyor.

Uzmanlar, çocukların dikkatleri ve öğrenme hızlarının yanı sıra beyin ve sinir sistemi gelişimi için balık yağı kullanımının öneminin büyük olduğunu vurguluyor. Ancak ailelerin ve uzmanların birleştiği konulardan biri, özellikle şurup formlarında karşılaşılan ağır balık yağı tadı ve kokusunun kullanımı zorlaştırdığı.

Ekonomisinin büyük kısmı balıktan gelen Norveç’te kutup çizgisi üzerinde, global standartların üzerinde kalitede üretilen balık yağı, çocukların balık yağına bakış açısını değiştiriyor. Çocukların gelişimine yardımcı olan yeni nesil bir balık yağı, patentli jel tablet formu ve lezzeti sayesinde kolay kullanılıyor. Yağ asitleri, su ve yağda çözünen vitamin ve mineralleri emülsiyon formatında birleştiren patentli bir yöntem olan Concordix teknolojisiyle üretilen balık yağı, şeker ve yapay madde içermiyor. Çiğneyebilen ve katı mamayla beslenebilen çocukların kullanımı için uygun olan yeni teknolojiyle üretilen balık yağları reflü ve gaz gibi şikayetlere de neden olmuyor.

Vücuda gerekli Omega 3 yağ asitlerinin, vücut tarafından sentezlenemediği için dışarıdan alınması gerektiğini belirten İstanbul Üniversitesi İ.T.F Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları A.D Pediatrik İnfeksiyon Hastalıkları ve Klinik İmmunoloji B.D Prof. Ayper Somer, bu nedenle Omega 3 açısından zengin beslenmenin önemini vurguluyor. Omega 3 kaynağı olan balık yağlarının beslenmeyi desteklemek için kullanıldığını dile getiren Somer, “Temel Omega 3 yağ asitleri alfa-linolenik asit (ALA), eikosapentaenoik asit (EPA) ve dokosaheksaenoik asittir (DHA). Kullanılacak ürünlerin özellikle EPA ve DHA açısından zengin olması önemlidir. Derin ve soğuk denizlerde yaşayan balıklardan elde edilen balık yağları EPA ve DHA açısından zengindir. Türk Gıda Kodeksi Etiketleme Tebliği’ne göre balık yağında bulunan Omega 3 yağ asidi DHA, 4-13 yaş çocuklarda beynin normal gelişimi ile göz ve sinir sisteminin gelişimine yardımcı olur” dedi.

Yeni nesil balık yağının üretiminde kullanılan Concordix teknolojisine dikkat çeken Prof. Dr. Ayper Somer, “Vitamin, mineral, balık yağı gibi etken maddelerin vücutta yüksek oranda kullanımına yönelik yeni bir form olan Concordix, Norwegian University of Science and Technology (NTNU) ile yapılan ortak Ar-Ge çalışmalarıyla geliştirilmiştir. Yağ asitleri, su ve yağda çözünen vitamin ve mineralleri emülsiyon formatında birleştiren patentli bir yöntemdir. Bu sayede ‘biyoyararlanım’ artmakta ve daha iyi tat maskelemesi yapılabilmektedir” bilgisini verdi.

Somer, Concordix teknolojisine sahip çiğnenebilir yumuşak jel tabletlerin, sıvı ve tablet formlara göre daha avantajlı bir form olduğunu vurguladı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Denizde boğulan Polis memuru, toprağa verildi
Denizde boğulan Polis memuru, toprağa verildi
Polis Emeklilerinin ZAM İsyanı
Polis Emeklilerinin ZAM İsyanı