|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Türk Bilim Kadını Morötesi Işınlarla Tedaviyi İki Yıl Önce...
  • Reklam

Türk Bilim Kadını Morötesi Işınlarla Tedaviyi İki Yıl Önce Buldu

Türk bilim kadını Tıp araştırmacısı Eda Alemdar'ın iki sene önce Virüslerin morötesi ışınlarla tedavi edilebileceğini söylediği ortaya çıktı...

05 Haziran 2020 - 16:50 - Güncelleme: 15 Haziran 2020 - 01:04

Türk bilim kadını Tıp araştırmacısı Eda Alemdar'ın iki sene önce Virüslerin morötesi ışınlarla tedavi edilebileceğini söylediği ortaya çıktı...

Science Daily Dergisinde Haziran 2020 tarihinde yayınlanan bir makale dikkatleri Türk bilim kadını Tıp araştırmacısı Eda Alemdar'ın üzerinde yoğunlaştırdı.

Türk bilim kadını Tıp araştırmacısı Eda Alemdar'ın, COVID-19’un gelişmesi ve yaygınlaşmasını önleyen en önemli etken olarak belirlenen morötesi ışınlar hakkında daha önce çalışa yaptığı ve makale olarak yayınladığı ve bu çalışmasından dolayı da “Tıp alanında uluslararası yenilikçi buluş araştırma ödülü / Research Leadershıp Award of The Year ‘2020 Internatıonal Innovative Researcher in Medical” ödülüne layık görüldüğü öğrenildi.  

Science Daily Dergisinde Haziran 2020 tarihinde yayınlanan bir makaleye göre, COVID-19’un gelişmesi ve yaygınlaşmasını önleyen en önemli etken olarak morötesi ışınlar olduğu COVID-19’un vakalardaki artış hızını kestiği anlatılıyor. Bu çalışmayı yapan ekipten Shiv T. Sehra’ya göre bu araştırma, COVID-19 üzerindeki bu etkiyi araştıran ilk çalışma olarak belirtiliyor.

Fakat bu önemli gelişmeden yaklaşık iki sene önce Türk bilim kadını Tıp araştırmacısı Eda Alemdar'ın bu konuda makale yazdığı ortaya çıktı. 

İki yıl önce kaleme aldığı makalesinde Morötesi fotonların insan üzerindeki etkisini ortaya koyan Türk bilim kadını Tıp araştırmacısı Eda Alemdar’a göre, dünyanın dışından küremize ulaşan ışınlar, insan sağlığını olumlu veya olumsuz olarak etkiliyor. 

Türk bilim kadını Tıp araştırmacısı Eda Alemdar'ın makalesine göre, atmosfere yansıyan ve dünyamıza ulaşan morötesi ışınlar, frekans titreşimlerini aktive ederek tedavide önemli sayılacak bir olumlu etkiye sahip oluyor.

ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLDÜ

Türk bilim kadını Tıp araştırmacısı Eda Alemdar "Hastalıkların tedavisinde rol oynayan biyolojik saati etkileyen harici faktörler/ External Factors that Direct the Biological Clock and Role in Treatment of Disease” (2018) adıyla bu konuda bir makale yayınlamış ve bu çalışmasından dolayı da “Tıp alanında uluslararası yenilikçi buluş araştırma ödülü / Research Leadershıp Award of The Year ‘2020 Internatıonal Innovative Researcher in Medical” ödülüne layık görülmüş.

Türk bilim kadını Tıp araştırmacısı Eda Alemdar'ın söz konusu makalesinde "tedavilerle dünyaya ulaşan ışık frekanslarının etkisi arasında doğrudan bir bağlantı vardır. İnsanlara olan bu etki şekli, ışın türü ve renk frekansı ile gerçekleşir. Evrende var olan ışığın dünyayı etkilemesi güçlü bir tezdir. Buna göre evrendeki ışık ve enerji kesinlikle insan sağlığında rol oynamaktadır. Bu doğrultuda SARS ve COVID-19 gibi insanlara zarar veren virüslerin tedavisinde morötesi ışınlar en büyük katkıyı sağlamaktadır." Cümleleri yer alıyor.

Türk bilim kadını Tıp araştırmacısı Eda Alemdar'ın başarıları hakkında bu kaynaklardan da bilgi alınabilir.

1. Alemdar E (2018) External Factors that Direct the Biological Clock and Role in Treatment of Disease. Arch Med Vol No:10 Iss No:3:3 DOI: 10.21767/1989-5216.1000272 
2. Alemdar, E. (2020). Biological Clock! Separate Day and Night. Borneo Journal of Medical Sciences (BJMS), 5. Retrieved from https://jurcon.ums.edu.my/ojums/index.php/bjms/article/view/2083

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Hakan
    1 yıl önce
    Muhteşem Türk bilim insanları çok büyük işler yapıyor. Tebrikler Eda hanım.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Her Mekanda 4 Mevsim Bahçe Keyfi, SOMFY Motorlu Pergola Çözümleri
Her Mekanda 4 Mevsim Bahçe Keyfi, SOMFY Motorlu Pergola Çözümleri
Uyumsoft’un Kurumsal Hizmetler Genel Müdürü Özkan Metin Oldu
Uyumsoft’un Kurumsal Hizmetler Genel Müdürü Özkan Metin Oldu