|SELECT LANGUAGE YOU WANT TO READ/Turkey News Agency Internet Newspaper||OKUMAK İSTEDİĞİNİZ DİLİ SEÇİNİZ/Türkiye Haber Ajansı İnternet Gazetesi|
Bağcılar EAH’ta Kansere, Cerrahisiz Tedavi
  • Reklam

Bağcılar EAH’ta Kansere, Cerrahisiz Tedavi

Bağcılar Eğitim Araştırma Hastanesi'nde Onkoloji Birimi’nde; en küçük tümörler bile, cerrahiye gerek kalmadan, Sterotaksi yöntemiyle tedavi edilebiliyor.

25 Ocak 2018 - 23:52

Bağcılar Eğitim Araştırma Hastanesi'nde Onkoloji Birimi son teknolojik cihazlarla donatıldı. Bağcılar EAH Onkoloji Birimi’nde; en küçük tümörler bile, cerrahiye gerek kalmadan, Sterotaksi yöntemiyle tedavi edilebiliyor.

Bölgenin, İstanbul ve Trakya'nın en büyük onkoloji tedavi merkezlerinden biri olan Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi Onkoloji  merkezinde hastalar, çoğu özel hastanede bile bulunmayan cihazlarla, hiçbir ek ücret ödemeden ve beklemeden tedavi olma şansına sahip.

Kanserin yüzyılın hastalıklarından biri olduğunu ve görülme sıklığını artırdığını ifade eden Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi Onkoloji Birimi yetkilileri gelişmiş radyoterapi planlama tekniklerini kullanabilmesi ve radyoterapiyi hatasız yapabilme olanağını sağlaması nedeniyle BEAH Onkoloji Biriminin hastalar için büyük şans olduğunu belirtti…

5 Uzman Dr, 3 medikal fizik uzmanı ve radyoterapi teknikerlerinin görev yaptığı ve her gün 120 hastaya hizmet veren Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi Onkoloji biriminin genel özellikleri şöyle:

“Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi hastaların tümörlerini; kişiye özel olarak en gelişmiş tedavi planlama tekniklerinin kullanarak hazırlıyor ve son teknolojik cihazlarla ışınlıyor.

Cihazların en büyük özelliği; gelişmiş radyoterapi planlama tekniklerini kullanabilmesi ve radyoterapiyi hatasız yapabilme olanağını sağlıyor.

Bu merkezde hastalar, çoğu özel hastanede bile bulunmayan cihazlarla, hiçbir ek ücret ödemeden ve beklemeden tedavi olma şansına sahip. 
Toplam maliyetleri 20 Milyonu bulan bu cihazlar sayesinde; en küçük tümörler bile,  cerrahiye gerek kalmadan, yine bu gelişmiş planlama tekniklerinden olan Sterotaksi  (SRC/SBRT) yöntemiyle tedavi edilebiliyor.

Cihazlar günde toplamda yaklaşık 120 hastayı tedaviye alabilme kapasitesine sahip.
Bölümde 5 uzman Dr, 3 medikal fizik uzmanı ve radyoterapi teknikerleri çalışıyor.

Merkeze; patolojik / radyolojik tümör tanısı olan hastalar başvuruyor.

Bunlar; baş-boyun kanserleri (beyin, larenks, ..), jinekolojik kanserler (meme, rahim, rahim ağzı kanserleri..) ürolojik kanserler (prostat, mesane, testis ..), sindirim sistemi ile ilgili kanserler (yemek borusu, mide, rektum, pankreas,..), solunum sistemi kanserleri (akciğer ..), cilt kanserleri, kemik kanserleri ve lenfoma olabiliyor.

Polikliniklerde; hastanın tanısı, hastalığının evresi, hangi aşamada olduğu anlaşıldıktan sonra, hastaya radyoterapi gerekip gerekmediğine, hangi aşamada verilmesine (ameliyat öncesinde veya sonrasında, kemoterapiyle beraber yada tek başına ) ve amacına (küratif yada destek tedavisi ) karar veriliyor.

Radyoterapi yapılacak hastaya, önce tümörlü bölgesini içeren bir tomografi çekiliyor.  
Sonra bu tomografi üzerinde tümörlü sahalar ve komşu sağlam dokular işaretleniyor.
Bunun üzerinden hastaya özel radyoterapi planları yapılıyor.
Burda amaç; hastanın tümörlü bölgesini en etkin radyasyon dozu ile tedavi ederken, tümör etrafındaki sağlam dokuları max korumak.

Hastaya özel yapılan en uygun tedavi planlaması, tedavi cihazına aktarılarak hasta radyoterapiye hazır hale getiriliyor. 
Hasta her radyoterapi seansı öncesinde; cihazlardan gelen dijital görüntülemeler sayesinde (PORTAL yada BT) tedavilerini hatasız bir şekilde alabiliyor.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AKINCI’dan Merak Uyandıran Teaser
AKINCI’dan Merak Uyandıran Teaser
" Polislere 3600 verilirse #YüzümGüler..! "